AKP'li bakanlar çelişiyor!

AKP'li bakanlar çelişiyor!
Devletin bakanı, kendi valisinin THY gezisine gittiğini bilmiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın İçişleri Bakanı ve Maliye Bakanı’na sorduğu soru bir skandalı ortaya çıkardı. Umut Oran, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e şu anda Siirt Valisi olan dönemin Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri görevini de yürüten İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın’la ilgili bir soru önergesi verdi.

Önergede Ahmet Aydın’ın, THY’nin 15 Mayıs 2012’de Ruanda’nın başkenti Kigali’ye yaptığı açılış seferine katılıp katılmadığı soruldu. Maliye Bakanı Şimşek, 31 Ekim’deki yanıtının ekine THY’den gelen yazıyı koydu. Yazıda, “Atatürk Havalimanı Valisi Ahmet Aydın’ın 15 Mayıs 2012 günü yapılan git-gel Kigali (Ruanda) seferine katıldığı” bilgisine yer verildi.
İçişleri Bakanı Şahin ise 20 Kasım’daki yanıtında, “THY’den gönderilen yolcu listesinde, Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın’ın bulunmadığının anlaşıldığını” belirtti.

THY, bağlı bulunduğu Bakan Şimşek’e doğru bilgi verirken, İçişleri Bakanı Şahin’e Vali Ahmet Aydın ile ilgili bilgi iletmedi. Şahin’in, kendisine bağlı Aydın’ın yurtdışı seyahati konusunu Bakanlık kayıtlarından da kontrol ettirmediği ortaya çıktı. Mülki Amir sıfatıyla Atatürk Havalimanı’nda hizmet veren tüm kuruluşlara eşit mesafede durması gereken Aydın’ın THY’nin bedava gezi davetini kabul etmesi ise ayrı bir tartışma konusu oldu. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com