AKP’li Başkan Nabi Avcı CHP’li üyeleri yok saymış

AKP’li Başkan Nabi Avcı CHP’li üyeleri yok saymış
TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda AKP'nin dayatmasıyla geçen kesintili eğitim yasa önerisinin görüşmelerine ilişkin tutanaklar söz talebinde bulunan CHP'li vekillere söz hakkı verilmediğini ortaya koydu.

Tutanaklarda, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin 6 kez konuşma talebinde bulunmasına karşın, AKP’li Komisyon Başkanı Nabi Avcı’nın “Madde üzerinde söz talebi bulunmamaktadır” diyerek oylamayı yaptığı belgelendi.

Komisyonun 9 sayfadan oluşan tutanaklarına göre, AKP’li Komisyon Başkanı Avcı, yasa önerisinin 7, 8, 9 ve 10. maddeleri üzerinde söz talebinde bulunan CHP’li komisyon üyeleri Nur Serter, Ali Haydar Öner, Recep Gürkan, Engin Özkoç ve Metin Lütfi Baydar’ın isimlerini tek tek anons ettikten sonra “Yok” diyerek komisyonda bulunmalarına karşın söz hakkı vermedi. AKP’li vekillerin kameramanları döverek dışarı çıkarmaları ve komisyon üyesi olmayan CHP’li vekillerin içeri girmelerine şiddet göstererek izin vermediği anlar tutanaklara, “AKP ile CHP milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar, gürültüler” olarak kayıtlara girdi.
 
AVCI, MUHARREM İNCE’YE ‘SÖZ TALEBİ YOKTUR’ DEDİ

AKP’li milletvekillerinin şiddet göstererek CHP’li vekilleri dışarı çıkarmaya çalışmasına karşın 10. maddenin okutulmasının ardından AKP’li Komisyon Başkanı Avcı’nın “Arkadaşlar, yerlerinize oturursanız, komisyon üyelerine söz vermeye çalışıyorum” dediği tutanaklara geçti.

Yasa önerisinin 14. maddesi okutulurken CHP’li milletvekillerinin attığı “Kahrolsun faşizm” ve “Faşizme karşı omuz omuza”, “Kahrolsun AKP diktatörlüğü” ve “Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek” sloganları tutanaklara da geçti.

Tutanaklarda İnce’nin 6 kez “Sayın Başkan söz istiyorum, söz!” diyerek konuşma talebinde bulunmasına karşın, AKP’li Komisyon Başkanı Avcı, “Madde üzerinde söz talebi bulunmamaktadır” diyerek maddeleri bir bir oylattı. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin de “Başkan, yazıklar olsun size! Yazıklar olsun... Yazıklar olsun...” dediği tutanaklarda yer aldı.
(SRK)
 
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com