AKP’li başkana hapis cezası!

AKP’li başkana hapis cezası!
AKP İlçe Başkanı CHP'li üyeler ve aralarında memurların da bulunduğu 97 kişiyi istemleri dışında partisine üye yazdığı gerekçesiyle 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Aralarında CHP Kayseri il yöneticileri, devlet memurlarının da olduğu 97 kişi, bir süre önce kendi bilgileri dışında AKP Melikgazi ilçe örgütü üyesi yapıldıklarını belirterek, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. AKP’ye bu yönde bir başvurularının olmadığını dile getiren vatandaşlar, üyeliklerinin iptalini istedi. Konuyla ilgili olarak şikâyetlerin ardından Kayseri 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada AKP Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Cahit Özden’e daha önce 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

MELİKGAZİ İLÇE BAŞKANINA DA AYNI CEZA

Aynı mahkeme bu kez de AKP Melikgazi İlçe Başkanı Timur Barlas’a Siyasi Partiler Kanunu’na muhalefet ederek, CHP’li üyeler ve aralarında memurların da bulunduğu 97 kişiyi istemleri dışında partisine üye yazdığı gerekçesiyle 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Barlas, hakkında da hükmün açıklanmasınınertelenmesi kararlaştırıldı.

CHP’li üyelerin ve bazı memurların kendilerinin AKP il ve 16 ilçe teşkilatları tarafından istekleri dışında, habersizce üye yazıldıkları gerekçesiyle davalar açılmıştı. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com