AKP'li başkana ve PKK'ya uyuşturucu operasyonu!

AKP'li başkana ve PKK'ya uyuşturucu operasyonu!
Yasadışı şekilde İran’dan Türkiye’ye sokulan uyuşturucu piyasasında en önemli merkezlerden biri olan Van’ın Başkale ilçesinde son yılların en önemli operasyonlarından birisi düzenlendi.
 PKK’nın Başkale sorumlusu Roni kod adlı terörist ve AKP Başkale ilçe başkanının da şüpheli olarak yer aldığı soruşturmada; eroin ticaretinden adam kaçırmaya, İran’dan PKK’ya, uzanan kirli trafik baş döndürdü.
 
 
NEFES KESEN REHİNE OPERASYONU
 
 
İran’dan Hollanda’ya gönderilmek üzere hazırlanan 150 kilo eroinin kayıp olmasından sorumlu tutulan H.A. isimli şahsın kardeşi S.A.’nın PKK militanları tarafından kaçırıldığı saptandı. PKK ve uyuşturucu baronları, İran sınırına yakın bir köyde 40 gündür işkenceyle alıkoydukları S.A. için “150 kilo eroin ya da 2 Milyon TL” getirilmesini, aksi takdirde S.A.’yı öldürecekleri haberini yollaması üzerine Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Jandarma ve Polis ekipleri operasyon için düğmeye bastı. 18.12.2013 günü sabah saatlerinde 15 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlar sonucu rehine S.A. kurtarıldı.
 
 
KAYIP 150 KİLO EROİN İÇİN DEVREYE ŞOK İSİMLER GİRDİ
 
 
Uyuşturucunun perde gerisindeki sahipleri olan Yüksekova’lı Hacı kod adlı zehir taciri ile ortağı Başkale’li Yağızer Ailesinin; PKK’nın Başkale sorumlusu Roni kod adlı Mahmut Laçin’den yardım istedikleri ve 3 PKK militanının S.A. isimli vatandaşı dağa kaldırdığı ortaya çıktı.
 
 
Yağızer ailesinden birçok ismin geçmiş yıllarda da uyuşturucu kaçakçılığı faaliyetlerinden yargılandığı, Başkale’nin en önemli eroin baronları arasında yer aldıkları öğrenildi.
 
 
Gözaltına alınan Yağızer Ailesinin önde gelen isimlerinden Ejder Yağızer’in “ya 150 kilo eroini getirin ya da her 5 kilo eroine karşılık bir kişi ölür” tehdidinde bulunduğu öne sürüldü. Ejder Yağızer’in eski Başkale belediye başkanı olduğu ve halen AKP’nin Başkale ilçe başkanlığı görevini yürüttüğü belirlendi. Yağızer’in daha önce PKK’lılar tarafından tehdit edilmesi üzerine Kuzey Irak’a giderek Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin ve yardımcılarıyla görüşerek özel bir anlaşma yaptığı öne sürülüyor. Bu antlaşmadan sonra Ejder Yağızer’in; PKK’nın Başkale sorumlusu Roni kod adlı Mahmut Laçin’le özellikle uyuşturucu ve devlet ihaleleri konularında birlikte hareket ettiği, elde ettiği rantın büyük kısmının sözde “vergilendirme” adı altında Örgüte aktarıldığı iddia edildi.
 
 
Soruşturmanın diğer bir boyutunda ise 150 kiloluk eroinin İran ayağında yer alan ve Devrim Muhafızlarının koruması altında bulundurulan Mousa kod adlı eroin baronunun, Fehman Hüseyin’den ricacı olduğu iddiası sözkonusu.
 
 
Adliye kaynaklarından konuyla ilgili soruşturmanın derinleştirilerek süreceği açıklandı. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com