AKP'li başkandan cemaat itirafı

AKP'li başkandan cemaat itirafı
AKP'li Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy "Daha düne kadar cemaatle iç içeydik. İşler iyi giderken bu iç içe yapıdan hiç kimse rahatsız değildi" dedi.

Karabük’ün Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy AKP teşkilatının en altındaki isimden bakanlara kadar pek çok kişinin cemaatle iç içe olduğunu söyledi. Aksoy, "İşler iyi giderken bu iç içe yapıdan hiç kimse rahatsız değildi. Ama şimdi durum farklılaşınca bu iç içe yapıdan dolayı bir kişinin suçlanması ya da farklı algılanmasının doğru olmadığını düşünüyorum" dedi.

4 AY ÖNCE GÜLEN'İ ZİYARET ETTİ

Bir gazetecinin yaklaşık 3-4 ay önce Amerika’ya giderek Fethullah Gülen’i ziyaret ettiğini hatırlattığı Başkan Aksoy, siyasete girmeden önce kardeşinin cemaatle ilişkileri olduğunu, belediye başkanı olduktan sonra da bunun devam ettiğini söyledi.

Kardeşinin 10-15 yıldır cemaatle iç içe olduğunu ve gönül bağı bulunduğunu belirten Başkan Aksoy, kendisinin de bir kaç ay önce Amerika’da Gülen’i ziyaret ettiğini, hatta bazı gazetecilerin de orada olduğunu ifade etti.

''İŞLER İYİ GİDERKEN KİMSE RAHATSIZ DEĞİLDİ''

Safranbolu’da AKP’den yeniden aday adayı olan Başkan Aksoy, şöyle konuştu:

"AK Parti içinde siyaset yapan pek çok arkadaşımızın bakanlara kadar oradaki arkadaşlarımızla iç içe yapımız var. İşler iyi giderken bu iç içe yapıdan hiç kimse rahatsız değildi. Ama şimdi durum farklılaşınca bu iç içe yapıdan dolayı bir kişinin suçlanması ya da farklı algılanmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Ben yerelde bu ayrışmanın içine girilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Oradaki kardeşlerimizle biz önümüzdeki günlerde tekrar bir araya geleceğiz ve beraber yaşayacağız. Türkiye’nin bu dinamik gücüne hep beraber tekrar sahip çıkacağız. Onun için ben yerelde böyle bir ayrışmayı çok tasvip etmiyorum. Ayrışmaya sebebiyet vermemek için de her türlü gayreti gösteriyorum. Biz birleştirici olmak zorundayız. Biz yerelde herkes ile beraber olmak zorundayız."(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com