AKP'li başkandan gazeteciye dayak

AKP'li başkandan gazeteciye dayak
Sivas'ta yerel gazete sahibi, yazdığı yazı nedeniyle AKP ilçe başkanından dayak yedi.
Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde yayınlanan yerel gazetenin sahibi Yusuf Kenan Çağlar, yazdığı bir köşe yazısı nedeni ile AKP İlçe Başkanı Zahid Doğan tarafından dövüldüğü için suç duyurusunda bulundu.
 
"Ruhsatsız kat çıktı" dedi, dayak yedi
 
Yıldızeli Haber Gazetesi'nin sahibi 48 yaşındaki Yusuf Kenan Çağlar, ididaya göre geçtiğimiz yıl AKP Yıldızeli İlçe Başkanı Zahid Doğan hakkında bir köşe yazısı yazdı. Çağlar, köşe yazısında, AKP'li İlçe Başkanı'nın kendine ait evine ruhsatsız kat çıktığı yönünde iddialar olduğunu anlattı. Köşe yazısının yayınlandığı tarihte konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Zahid Doğan, dün akşam saatlerinde aracıyla seyir halindeyken kaymakamlık binası önünde Kenan Çağlar ile karşılaştı.
 
Aracından inen Doğan, iddiaya göre Çağlar'a saldırıp, yere düşürerek dövdü. Çevredekiler araya girdi, hafif yaralanan Kenan Çağlar, Yıldızeli Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Kenan Çağlar burada yapılan ilk müdahalenin ardından kent merkezindeki Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Burnunda çatlaklar oluşan ve başının çeşitli yerlerinde şişlikler bulunan Çağlar, acil serviste tedaviye alındı. Evli ve 2 çocuk babası Kenan Çağlar'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 
AKP'li ilçe başkanına suç duyurusu
 
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Çağlar'ın ağabeyi olduğu öğrenilen gazeteci Çağlar, darp raporu alarak AKP'li ilçe başkanı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. AKP İlçe Başkanı Zahid Doğan ise olayı doğrulayarak, karşılıklı hakaretler nedeni ile kavga ettiklerini, kendisinin de bu nedenle parmağında problem olduğunu söyledi.
 
Kaçakçılıktan gözaltına alınmıştı
 
AKP'li ilçe başkanı Doğan, 2008 yılında Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nin silah kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınmıştı.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com