AKP’li başkandan oğluna iş torpili

AKP’li başkandan oğluna iş torpili
Afyon’un Sinanpaşa Belediye Başkanı Nuri Köse, lise mezunu oğlunu fen işlerine aldı. Tepkiler üzerine “Burada çalışmak onun da hakkı” dedi.

İktidarın resmi kurumlarda çalışan sözleşmeli personele 2013’te ‘kadro’ müjdesi, AKP’li belediye başkanlarının iştahını kabarttı. Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Nuri Köse, çok programlı lisenin elektrik bölümü mezunu oğlu Ahmet Deniz Köse’yi sözleşmeli olarak belediyenin fen işlerinde işe başlattı.

BABA İZNE ÇIKTI

Başkan Köse, 5’i AKP’li, 4’ü CHP’li üyeden oluşan belediye meclisinin Ocak 2012’deki toplantısında biri su işleri, diğeri de fen işlerinde olmak üzere iki kişinin belediyede çalıştırılması için karar çıkarttı. Ancak 11 ay içinde ihtiyacı olan elemanları işe almadı. Hükümetin 2013’te kamuda sözleşmeli olarak çalışanlara kadro verileceğini açıklamasının ardından Başkan Köse harekete geçti. Köse, iş hayatında başarılı olamayan, son olarak ilçede bir özel iletişim şirketinin iki ortaklı olarak bayiliğini yapan oğlunu sınavsız işe başlatmaya karar verdi. 21 Aralık Cuma günü izne ayrılan Köse, vekaleti AKP’li meclis üyesi Ercan Akgüneş’e verdi. Oğlu Ahmet Deniz Köse ise aynı gün işe giriş evraklarını hazırlayarak Akgüneş’e verdi. Evraklar Yazı İşleri Müdürlüğü’ne sevk edildi ve başkanın oğlunun belediyeye giriş işlemleri tamamlanmış oldu. 24 Aralık’ta babasıyla belediyeye giden Ahmet Deniz Köse, diğer işine gitmedi.

“AİLESİNE BAKIYOR”

Başkanın oğlunun belediyede işe başladığını duyan Sinanpaşa halkı ise üzerinde “Sayın belediye başkanı oğlunuzun yeni görevinde başarılar dileriz” yazılı çelenk gönderdi. Başkan Köse ise kendisine yapılan eleştirilere saygı duyduğunu belirterek, şunları söyledi: “Küçük bir beldeyiz. Dengeleri korumaya çalışıyorum. Benim oğlum da TC vatandaşı. Resmi kurumda çalışmak onun da hakkı değil mi? Bakmakla yükümlü olduğu ailesi var.”

“Partimin haberi var”

Başkan Nuri Köse, “Oğlumu işe almamda parti teşkilatının bilgisi var” dedi. Sinanpaşalılar ise durumu Başbakan başta olmak üzere AKP genel merkezine iletti.

Bayilik yapıyordu

AKP’li başkanın oğlu Ahmet Deniz Köse, Sinanpaşa’da bir özel iletişim şirketinin bayiliğini yapıyordu.

“Eşini de işe alsın”

Başkana tepki için bu çelengi belediyeye gönderen Sinanpaşalılar, “Boş olan diğer kadroya da eşini alıp, özel kalem müdiresi yapsın” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com