AKP'li belediye başkanından cami inşaatında yolsuzluk!

AKP'li belediye başkanından cami inşaatında yolsuzluk!
Yerel Seçimler yaklaşırken AKP'li belediye başkanlarının yolsuzluk dosyaları ortaya çıkmaya başladı.
Yerel Seçimler yaklaşırken AKP'li belediyelerin yolsuzlukları da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Sinop'un Saraydüzü İlçesi'nde AKP'li Belediye Başkanı Hasan Peker'in camii arsası için bağışlanan parayı belediyenin kayıtlarına giriş yapmadığı ifade dildi.
 
MHP'li Belediye Mecli Üyesi Abdullah Can konuyla ilgili "2011 yılında Mehmet Ali Köprülü isimli hayırsever vatandaş Saraydüzü’ne yapılacak olan camii’nin arsasının alınması için 12 Bin TL. bağışta bulundu ve bu parayı mevcut Belediye Başkanı Hasan Peker elden teslim aldı. Fakat bu paranın girişi Belediye kayıtlarına geçmemiştir. Hatta camii yapılması için bir bedel ödenerek bir arsa alınmamış ve Camii yeşil alana inşaa edilmiştir.  Yani 12 Bin TL. camiinin arsası için kullanılmamıştır. Belediye kayıtlarına geçmeyen bu para nerdedir?" dedi.
 
AKP'li Saraydüzü Belediyesi'nde yapılan yolsuzluklar ve usülsüzlükler nedeniyle MHP'li Belediye Meclis üyeleri Abdullah Can ve Mustafa Örnek'in görevlerinden istifa ettikleri öğrenildi.
 
Saraydüzü Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ettiğini doğrulayan Abdullah Can "yetkililerin Saraydüzü Belediyesi’nde yaşanan bu olayları mercek altına almasını istiyoruz." dedi.
 
AKP'Lİ BELEDİYEDE YOLSUZLUKLAR BUNUNLA DA SINIRLI DEĞİL!
 
 Embiyel Mahallesi Kamber Caddesi üzerinde bulunan ve ilçenin önde gelen zenginlerinden olan A. Y.’ye ait olduğu belirtilen, arsanın bir bölümünün yeşil alan olduğu ve buna rağmen bu arazi üzerine 4 katlı bina yapıldığı, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker’in de bu duruma göz yumduğu belirtildi. Söz konusu bina sahibi yeşil alan olan araziye 4 katlı bina yaparken, Saraydüzü Belediyesi bu binanın yapımı bitene kadar bu duruma göz yumdu. Geçtiğimiz aylarda buranın yeşil alandan çıkarılarak, imara açılması konusunda müraacat yapılırken, bu durum belediye meclisi üyeleri tarafından kabul görmedi. 
 
Konu hakkında da konuşan Abdullah Can, “Saraydüzü Belediye Başkanı tarafından yeşil alan olan yere bina yapılmasına göz yumulmuştur. Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda buranın yeşil alandan çıkarılması için belediye meclisi üyelerine sunulmuş, fakat 9 meclis üyesinden 5’i bu karara imza atmayarak bu usülsüzlük engellenmiştir. dedi.
 
Yeşil alana yapıldığı için ruhsatsız bir şekilde yapılan bu binaya elektrik ve su bağlandığı iddia edilirken, ruhsatsız bir binaya su ve elektrik verilmesinin hukuka aykırı olduğu belirtildi.  (BCE)
 
 
BizimKaradeniz
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com