AKP'li belediyeden engellilere büyük ayıp

AKP'li belediyeden engellilere büyük ayıp
Esenler Belediyesi’nin yaptığı boşaltın talimatına uymayan İşitme Engelliler Derneği’ne zabıta ekipleri baskın düzenledi.

Kapıları kırıp içeri giren ekipler, eşyaları tek tek tutanak altına aldıktan sonra yediemin deposuna kaldırdılar.

Esenler Belediyesi’nde denetim yapan müfettişlerin, Belediye Meclisi tarafından bazı derneklere ve spor kulüplerine tahsis edilen yerlerin yönetmeliği uygun olmadığını belirtmesinin ardından ilk tebligat 2013 yılının son aylarında Esenler İşitme Engelliler Derneği’ne yapılmıştı.

Ancak başta siyasi parti temsilcileri ve Esenler Dernekler Federasyonu olmak üzere farklı kesimlerden tepki gelince Belediye, tahliye süresini uzatmakla yetinmişti.

SÜRE DOLDU BASKIN GELDİ

bolgedeilkhaber.com sitesinden Yıldıray Yılmaz'ın haberine göre, verilen sürenin dolmasının ardından Esenler Belediyesi, 24 Nisan'da "üç gün içerisinde derneği boşaltın" diye tebligat gönderdi.

Esenler İşitme Engelliler Derneği’nin belirtilen sürede boşaltmaması üzerine Zabıta ekipleri harekete geçerek 28 Nisan'da dernek merkezine bir baskın düzenledi.

Kapıları kırıp içeriye giren ekipler, eşyaları tek tek tutanak altına aldıktan sonra yediemin deposuna kaldırdılar.

2.gif

"ENGELİLERE OKUMA-YAZMA ÖĞRETİYORUZ"

Dernek merkezindeki eşyaların arabaya taşındığını gören Esenler İşitme Engelliler Dernek Başkanı Remziye Ceylan gözyaşlarına hakim olamayarak tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Arkadaşlar biz biraz daha süre istemiştik. Ne olur eşyalarımızı geri indirin. Çünkü burası normal bir dernek değil, burası engelliler derneğidir. Biz burada engellilere okuma-yazma, bilgisayar ve tekstil kursu açarak onlara hizmet ettik. Engellilere hizmet ederek bizler kötü mü yaptık? Anlaşılan eşyalarımızı geri indirmeyeceksiniz. Sizler emir kulusunuz ve bende sizlere hiçbir şey demiyorum. Bunu yapan ve yaptıranı ben Allah’a havale ediyorum. Çünkü burası devletin yeridir ve devlette engellilerine sahip çıkmak zorundadır. Ama birileri ben güçlüyüm diyor ve istediğini yapıyor. Onların gücü varsa unutmasınlar bizimde Allah’ımız var”

7.gif

3.gif

1.gif

6.gif

(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com