AKP'li belediyeden şok marş

AKP'li belediyeden şok marş
Manisa Akhisar'daki kutlamalar sırasında çekilen öyle bir görüntü var ki sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında...
Cumhuriyet'in 90'ıncı yılı 3 gün önce tüm yurtta yapılan kutlama ve eylemlerle geçti.
 
Kutlamalar sırasında dikkat çeken görüntüler ve fotoğraflar basına yansıdı.
 
Ancak Manisa Akhisar'daki kutlamalar sırasında çekilen öyle bir görüntü var ki sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında...
Akhisar'daki kutlamalar akşam fener alayı yürüyüşüyle devam etti. Yürüyüşün en önünde belediye bandosu, arkada ise halk yürüyüş gerçekleşti.Dikkat çeken nokta ise şu:
68 Kuşağı'nın geçmişteki marş melodilerini revize ederek söylediği bazı marşlar vardır... Herhalde bu topraklarda bunun herkesçe bilinen en iyi örneği de "Dev-Genç Marşı"dır. Öyle efsaneleşmiştir ki, bu marş da Dev-Genç Marşı olarak tarihteki yerini almıştır. Kim derdi ki, bu marşı Akhisar'da AKP'li bir belediye bandosu tarafından çalınacak.
 
Bilerek mi çalınıyordu yoksa müzikal olarak mı sadece uygun görülmüştü bilmiyoruz. Ancak Akhisar Belediye Başkanı'nın AKP'li olduğu düşünüldüğünde ikinci söylediğimiz seçenek daha mantıklı geliyor. Çünkü Dev-Genç Marşı, 1968 kuşağının devrimci tavrının bir ürünüdür. Marş'ta 68'in devrimci gençlik önderleri Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan'ın isimleri geçer ve devrimci mücadeleyi anlatır. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com