"AKP'li belediyeleri basmazlar"

"AKP'li belediyeleri basmazlar"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşma yaptı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından bazı satır başları:

TAKSİCİ VE KAMYONCU ESNAFI İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULSUN ÖNERİSİ

10 numara yağ yaktıkları için şikayetçiler. 3-4 haftadır evine gidemeyen kamyon şoförleri var. Dertlerini anlatacak bir yer bulamıyorlar. Kamyoncu ve taksicilerin sorunlarının çözümü için Meclis'te araştırma komisyonu kurulmasını önereceğim.

AKP DEMOKRASİYİ ASKIYA ALDI

AKP demokrasinin güvencesi değildir. Demokrasi askıya alınacak dedik, bize gülüp geçtiniz. Şimdi sizin kapınızı çalmaya başladılar. Tabloyu görüp şaşırmaya başladınız, biz şaşırmadık. Halkla birlikte dmeokratik yollardan her türlü mücadelemizi yapacağız

Dink'in katledildiği tarih 19 Ocak 2007. O dönemin İstanbul Emniyet Müdürü, 'Cinayetin herhangi bir siyasi boyutu ve örgüt bağlantısı yoktur' diyor basına. Bu açıklamayı yapan arkadaşımız Osmaniye'de vali. Muammer Güler bu olayları bilmiyordu. Getirdik devletin en kozmik biriminin başına geldi: Kamu güvenliği Müsteşarlığı.

DİNK İÇİN 17 İHBAR DİLEKÇESİ GİDİYOR

Bu cinayetin nerede, ne zaman, hangi ıslahla işleneceği belli. Sen 32 saat sonra buluyorsun. 17 ihbar dilekçesi gidiyor cinayetle ilgili. Haberleri var mı? "Hayır, haberimiz yok" diyorlar. Hepsinin haberi var, hepsi örgütlü.

DERİN DEHLİZLERİN SAHİBİ SİZSİNİZ

Başbakan diyor ki 'Cinayet Ankara'nın derin dehlizlerinde kaybolmayacak.' Ankara'daki derin dehlizlerin efendisi sizsiniz, sahibi sizsiniz. Pişkinliğin bu kadarına pes denir. Hakim dedi ki 'Örgüt suçlaması için yeterli delilimiz yok.'Bu önemli bir itiraftır. Mahkemeler delil toplamaz. savcı toplar delili. Mahkeme önündeki belgelere göre karar verir. Bu dava beresinden bakılırsa bakılsın AKP'nin gözetimi ve koruması altında yürütülen bir davadır.

Başbakan 'Mahkemelerin işine karışmayız' diyor. Hakimleri savcıları sağa sola dağıttığını bilmeyen mi var? Mahkemelerin işine karışmazmış. Sen bunu anca külahıma anlatırsın.

REKLAMCI HÜKÜMET

Kamuoyunun dikkatini dağıtmak için yargı paketini açıkladılar. Reklamcı hükümet bu. Eğer bu olayla ilgili, Dink kararıyla ilgili olarak mahkeme emin kararı ilem ilgili olarak kamuoyunun tepkisi olmasaydı Erdoğan2ın kılı bile kıpırdamazdı. Şimdi 'Bu karar yanlıştır, düzeltilecek' diyor. Hani yargının işine karışmazdın, bu kararın düzeltileceğini nereden biliyorsun.

5 YILDIR DELİL BULAMADINIZ

5 yıldır delil bulamadınız, şimdi mi bulacaksınız.
CHP olarak bunu unutmayacağız biz.

BAKANLARIN ÇADIR TİYATROSU İÇİN GİTTİ

Uludere'de 34 yurttaşımız öldürüldü. Ben 7 saatlik yolu göze alıp gittim. 7 değil 77 saat olsa da giderdim.
Senin bana teşekkür etmen lazım 'iyi ki oraya gittin' diye. Senin bakanların oraya çadır tiyatrosu için gitti.
Ben ülkesiyle ve devletiyle bölünmez bütün olduğunu göstermek için gittim oraya.

İSTİHBARATI KİMDEN ALDIN

Soruyorum şimdi 'Bu istihbaratı kimden aldın?'. Dilsizleşti mübarek, sesi çıkmıyor. 'İstihbaratı ABD'den mi İsrail'den mi aldın' diye sordum
Yabancı ülkelerin esiri olmuş bana yurtseverlik dersi veriyor. Sen kim yurtseverlik kim?

BRÜKSEL'DE KONUŞMUŞUM, ZORUNA GİTMİŞ

Ben Brüksel'de konuşmuşum, zoruna gitmiş. Teknolojiyi de bilmiyor. Ellerine bazen iPad alıyorlar, aslında kullanmasını da bilmiyorlar. 10 yaşında bir çocuk Türkiye'deki cari açığı dünyanın neresinde olursa olsun internetten öğreniyor. Bunlar gerçekten şaşırmış, sanıyorlar ki dünya kör. Sizin gözleriniz görmüyor o dünyayı. Hapisteki gazeteci sayısından utanıyorsan, neden gereğini yapmıyorsun.

KONUŞACAĞIM

Bu ülkede özgür medya yok, özgür üniversite yok. Bunları söylemeyecekmişim. Senden mi korkacağım. Dilimin döndüğü kadar bütün dünyaya Türkiye'yi anlatacağım.

Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol. Biz öyleyiz. Senin gibi değiliz biz.

ERDOĞAN'A RICK PERRY CEVABI

Sen Sarkozy'nin Fransası'na NATO kapısını açtın mı açmadın mı? Açtın.Libya'da Kaddafi linç edilirken sen keyif çattın mı? Evet çattın. Gittin Kaddafi'nin elinden ödül aldın, o linç edilirken Türkiye'de keyif çattın. Şimdi beni Fransızla falan kıyaslamaya kalkıyor. Bütün bunlardan sonra kim Fransız. Sen otur yaptıklarına bak. Fransa'da Erdoğan'a Ermeni soykırımı yasasını verdi. Kim Fransız. Hertürlü yaptırımı uygulayacağını söyledim. Göreceğiz bakalım nasıl uygulayacaksın.

OBAMA SENİ KUCAKLAMASIN DA KİMİ KUCAKLASIN

Ben daha önce sormuştum Obama seni kucaklamayıp da kimi kucaklasın. Her dediğini yapıyorsun.

Ortadoğu'da en güvenilmez ülke Türkiye.. Irak mı bize güveniyor. Maliki'nin söylediklerine bakın. Hem itibarsız hem güvenilmez bir ülke konumuna getirdiler bizi.
Doğalgaz aramak için Akdeniz'e tarihten kalma Piri Reis'i gönderdiler.
Irak işini hallettiler, 1,5 milyon Müslüman oldu. Şimdi savaş olursa Suriye'ye biz de gireceğiz diyor. Yetmedi 1,5 milyon Müslümanın kanı. Ortadoğu'da ABD'nin taşeronluğunu yapıyor. Bölge lideriyiz falan hikaye, sıfır sorun hikaye. Aramızın iyi olduğu bir tek ülke gösterir mi Erdoğan Ortadoğu'da.

CHP OLDUĞU SÜRECE KİMSE KORKMASIN

Geldiğimiz nokta içler acısı. Toplumda derin bir korku var. Bu korkuya kapılıp giden yurttaşlarımız var. CHP olduğu sürece hiç kimse korkmasın. Onların güvencesi CHP'dir.
Sorarsan bizde düşünce özgürlüğü de var. Millet düşünmekten korkuyor. Rejimin adı demokrasi ama gerçek demokrasi değil. Rejimin adı postmodern dikta rejimidir. Postmodern dikta rejimini de postmodern diktatörler yönetir.

Anayasa Mahkemesi BİZE CEZA KESMİŞ

Anayasa Mahkemesi CHP'ye ceza kesmiş. Biz Anayasa Mahkemesi'ni meşgul ediyormuşuz. Hak aramak için adalete başvuruyoruz, ve diyoruz ki 'Sana güvenmediğimiz için sen karara katılma' diyoruz. Daha önce verdiğin kararlara dayanarak böyle diyoruz. Sen kararı kaldırdın ve 'Başkan'a 2 oy hakkı verilir' diye madde koydun. Ben sana neden güveneyim. İstediğin kadar para cezası ver sayın başkan, hukukun üstünlüğü hu ülkeye ya gelecek, ya gelecek. Sana rağmen gelecek. Sanıyorlar ki biz yılacağız, korkarız. Bizim davamız hukuk davasıdır. Sen verdiğin para cezasıyla benim düşüncemi mi kısıtlayacaksın.

AKP'Lİ BELEDİYELERİ BASMAZLAR

Belediye başkanımıza 397 yıl istiyorlar. Bana sordu gazeteciler 'Az' dedim. '1000 yıl olsa daha iyi olurdu' dedim. PAzar günü isimsiz bir mail gelmiş Adalar Belediyesi'ni basmışlar. Biz Kayseri'de rüşvet defterini gönderdik. Orayı basan var mı? Hayır. Orası AKP'nin belediyesi çünkü. Basacaklarmış bizim belediyeleri Basmazsanız namertsiniz.
Siz İzmir'in anakent beleidye başkanına 397 yıl hapis öngörüyorsunuz. İnsaf ya. Genelkurmay başkanından terörist olursa, belediye başkanı da örgüt lideri olur. Normal tabi. İzmir teslim olmayacak. Başkanımız da teslim olmayacak.(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com