AKP'li Belediye'nin fişlenme belgeleri adliyede

AKP'li Belediye'nin fişlenme belgeleri adliyede
Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’nun İçişleri Bakanlığı tarafından geçici süreyle görevden alınmasının ardından ortaya atılan fişleme belgeleri, polisler tarafından adliyeye götürüldü.

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, belediyeye kurulan düzeneklerle herkesin gizli olarak dinlendiğini ve bu dinlemelerin kayıt altına alındığını öne sürdü.

Gazetecilere konuşan Poyraz, olay yeri inceleme ekiplerinin fişleme belgelerini savcılığa intikal ettirdiklerini anlatarak, “Geçtiğimiz günlerde belediye başkanının açığa alınmasıyla birlikte bir devir teslim oldu ve belediye başkan vekili arkadaşımız göreve başladı. Göreve başlamasının ardından belediyede özel hayatın mahrumiyetini ihlal edecek şekilde Bozüyük’te, başta şahsım olmak üzere akrabalarım, danışmanım, AKP İl ve İlçe Teşkilatları, belediye meclis üyeleri ve ilçede esnaflık yapan birkaç esnaf arkadaşımız hakkında fişleme dosyalarının hazırlandığı tespit edildi. Bu konuyla ilgili belediye başkan vekili arkadaşımız basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendirmiş ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştur. Bu suç duyurusunun ardından Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla olay yeri inceleme ekipleri buraya gelip söz konusu olan fişleme belgelerinin tek tek tespitini yaparak bunları savcılığa bildirdi” dedi.

“EL YAZISIYLA YAZILAN BİR FİŞLEME BELGESİNDE BENİM VE KARDEŞİMİN ADI GEÇİYOR”

Kendisinin ve kardeşinin adının yazılı olduğu fişleme belgesini gösteren Poyraz, şöyle devam etti:

El yazısıyla yazılmış fişleme belgesinde benim ismim var. Bu belgede, ‘Fahrettin Poyraz’ın kardeşi Söğüt’te herkesi haraca bağlamış, Eskişehir’de telefon ve su tahsilatı yapıyor’ yazıyor. Hani fişleme diyoruz ya, işte el yazıyla yazılan belgelerden bir tanesinde bunlar yazıyor. Arkadaşlarım bunu bana gösterdiler, biz de bunu hemen üst yazıyla Cumhuriyet Savcılığındaki diğer belgelerin arasına koyacağız. Özel hayatımızın bu şekilde sanki bir şey varmış gibi yetkisiz kişilerce araştırılması hele hele bu çağda, demokratik bir ülkede, hukuk devletinin olduğu bir ülkede kabul edilemeyecek bir şeydir.”

Poyraz, geçtiğimiz günlerde AKP İlçe Teşkilatı’ndan istifa eden Ahmet Bülbül’ün de bu tür belgelerle istifa ettirildiğini savundu.

“BU DOSYALAR ŞANTAJ VE TEHDİT İÇİN Mİ HAZIRLANMIŞTIR?”

"Bu dosyalar şantaj ve tehdit etmek için mi hazırlanmıştır?" diye soran Poyraz, “Bir insan gelip de bu çalışmaları neden yapar? Mutlaka savcılarımız bu konunun üzerinde durup ciddiyetle bir araştırma yapacaktır. Özel hayatın mahrumiyetini tehdit edecek şekilde dosya hazırlamak. İnsan, bu dosyalar şantaj ve tehdit etmek için mi hazırlanmıştır diye sormadan da edemiyor” diye konuştu.

Berberoğlu’nun, ‘Beni mahkemeye ver, tutuklattır’ açıklamalarına ise Poyraz, kendisinin böyle bir yetkisinin de gücünün de olmadığına dikkat çekerek sadece kanunların kendisine verdiği milletvekilliği görevini yapabileceğini söyledi.

“BELEDİYEDE GİZLİ DİNLEME YAPILARAK HER ŞEY KAYIT ALTINA ALINIYORMUŞ”

Poyraz, Bozüyük Belediyesi’nde gizli dinleme yapılarak her şeyin kayıt altına alındığını öne sürerek, şöyle konuştu:
“Emniyetten buraya gelen arkadaşlarımız, sayın başkanın odasında ‘jammer’ sinyal kesici ve aynı zamanda dinleme ve kayıt yapan birtakım teknik araçlar bulduklarını ifade etti. O zaman şöyle bir şey mi ortaya çıkıyor? Sayın Başkanın odasına her gelenin konuşması kayıt altına alındı anlamına geliyor. Diğer taraftan da belediyenin serverindeki tüm konuşmaların da kayır altına alındığı noktasında tespitler yapıldı. Yani belediyenin belediyecilik faaliyetlerinin dışında kanunen yasak olan birtakım başka faaliyetlere girdiği alenen ortadadır. Fişlemeden tutun da dinlemeye kadar ve dinlenilen şeylerin kaydedilmesine kadar birtakım yasal olmayan çalışmalar ortaya çıktığına şahit olduk. Sonuçta gerek fişlemeler olsun gerek buluna teknik aletler olsun bunların hepsi savcılığa intikal ettiği için savcılık bu konuda detaylı bir çalışma yapacaktır. Sonuçları bekleyeceğiz.” (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com