AKP'li Bozdağ'a protesto

AKP'li Bozdağ'a protesto
Hacı Bektaşi Veli anma gününde Bekir Bozdağ dakikalarca yuhalandı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hacı Bektaşi Veli'yi anma programında konuşma yaptığı sırada protesto edildi.

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen "50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri"ne katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, konuşması sırasında protesto edildi. Bozdağ kürsüden indikten sonra da bir grup, saldırmak için üzerine yürüdüler. Kısa süreli bir arbede yaşandı.

Konuşması sırasında dakikalarca yuhalanan ancak konuşmasını kesmeyen Bozdağ;

"Hacıbektaş’ı Veli’yi anlama etkinlikleri bizim onu daha iyi anlamamıza ve onun asırları delerek bugünlere yansıyan aydınlığında yürümemize büyük katkı sağlayacaktır

Alevi Bektaşi kültürü Ortaasya’dan Anadolu’ya süzülüp gelen eşsiz zenginliklerimizden biridir. Bütün yaratılanlara da sevgiyle, merhametle davranmak Anadolumuz’dan Balkanlar’a uzanan hoşgörü iklimine önemli katkılar sağlamıştır.

Bu yolda öfke ayrılık-gayrılık, senlik-benlik kavgası yoktur. Birlik beraberlik vardır."
şeklinde konuştu.

KONUŞMA SONRASI ARBEDE

"Pek çok Hacı Bektaş’ı Veli dostlarının taleplerini hayata geçirmek konusunda Sayın Başbakanımızın talimatıyla bir çalışma başladı. Önümüzdeki günlerde adımlarımızı kamuoyumuzla paylaşacağız." diyerek sözlerini bitiren Bozdağ yerine geçmeye çalışırken bir kişi saldırmaya çalıştı ancak korumalar saldırgan etkisiz hale getirdi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com