AKP'li Çelik'ten şok itiraf!

AKP'li Çelik'ten şok itiraf!
AKP Genel Başkan yardımcısı Hüseyin Çelik dün akşam CNN Türk ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne oluyor?" adlı programda gazetecilerin sorularını yayınladı.

MİT Başkanı Fidan'ın ifadeye çağrılması karşısında hükümetin yargıya müdahale edip etmediği ile ilgili Hürriyet Ankara Temsilcisi Metehan Demir'in sorusuna AKP'li Çelik'ten şok itiraf geldi. Çelik, Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılmasında yaşanan krizin ve sonrasında ifade vermeme gerilimi yaratan Başbakan'ın tavrının, yargıya müdahale olduğunu itiraf etti.

AKP'li Çelik canlı yayında Şirin Payzın, Hande Fırat ve Metehan Demir'in sorularını yanıtladı. 

Programda Metehan Demir,  Çelik'e, Haşim Kılıç'ın 'yargıya müdahale ediliyor" açıklamasına da gönderme yaparak şu soruyu yöneltti:

 "Devletin kurumları arasındaki gerginlik beni çok endişelendirmişti. Yargının mı siyaseti yoksa siyasetin mi yargıyı kuşattığı tartışma konusu. Fakat Türkiye'de mahkemelerin sorun çözen kurumlar olması gerekirken, mahkemeler devreye girince kavga çıkıyor. Bazen öyle irite edici durumlar oluyor ki "sen orda dur" deniliyor. En son MİT'çilerin başta Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılması olayı oldu. Hükümet "yok artık o kadar da değil" dedi. Bu bir çok platformda tartışıldı. Yargının özgür iradesine doğrudan müdahele etmek yani, dur demekle bu durum arasında ne fark var? Bu durum MİT'in de görev yapabilmesi adına kaygı verici değil mi?. Burda bir tezat yok mu?" sorusunu yöneltti.

Hüseyin Çelik ise soruya şu yanıtı verdi: "Başbakan dedi ki; Oslo'ya da ben gönderdim, İmralı'ya da ben gönderdim". İstihbarah unsurları bunu siyasetin emriyle yapar. Bir hakimin siyasi iradeyi ifadeye çağırması anlamına gelir. Bana karışmıyorsunuz da benim emrimle bunu yapan adama mı karışıyorsunuz? Onu da sana yedirmezler." (NSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com