AKP'li eski Bakanların iddianamesi basına sızdı!

AKP'li eski Bakanların iddianamesi basına sızdı!
AKP'li eski 3 Bakan'a çete yöneticiliği suçlaması!
17 Aralıkta Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonları kapsamında eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler,eski AB Bakanı Egemen Bağış'ın isimleri de geçiyordu. AKP'li eski bakanlar için Hazırlanan iddianame basına sızdı.
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler,eski AB Bakanı Egemen Bağış'ın örgüt yöneticiliğinden yargılanacakken, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın ismi ise şüpheliler arasında yer alıyor.
 
Şüphelilerin kara para aklamak için ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve üye olmak ile rüşvet almak’ ile suçlanacağı öğrenilirken Adli kaynaklardan alınan bilgilere göre iddianamede eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış’ın teknik takibe takılan bazı görüşmeleri ve fotoğrafları da delil olarak iddianameye konulacak. Eski bakanların kara para aklamak için oluşturulan suç örgütünün ‘hiyerarşik yapısı içinde yer aldığı ve örgütün üst kademelerinde oldukları’ detaylarıyla anlatılacak. İddianamede, söz konusu bu isimlere milletvekili dokunulmazlığı nedeniyle işlem yapılamadığı, Anayasa’nın 83. maddesi gereğince elde edilen bilgi ve belgelerin Adalet Bakanlığı’na iletildiği de özellikle belirtilecek. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com