AKP'li genç direnişçi konuştu

AKP'li genç direnişçi konuştu
Gerçekten kim bu Bülent Peker? 'Ajan provokatör' suçlamasına ne diyor? AKP ile ilişkisi ne?

Taksim Gezi parkı olayları sonrasında yazdığı mektupla bir anda gündeme gelen Bülent Peker kendisine yöneltilen provokatör, ajan suçlamalarına cevap verdi.

AKP destekçisi olduğunu ancak yaşananları ve Başbakan'ın tavrını yanlış bulduğunu anlattığı mektubundan sonra olayla ilgili Radikal gazetesinin sorularını cevapladı.

AKP'li önemli bir isimden de destek telefonu aldığını söyleyen Peker iddia edildiği gibi ajan yada provokatör olmadığını yazdığı mektubun da sahte değil sonuna kadar gerçek olduğunu şu sözlerle anlattı;

AKP İLE İLİŞKİSİ

"Daha önce de değindiğim gibi, AK Parti’de resmi bir görevim yok. Fakat AK Parti’yi temsilen yerel yönetimlerde ve Avrupa Birliği kurumları nezdinde çalışmalarımız oldu. Kentsel ölçekte markalaşma, sivil toplumun siyasete entegre edilmesi, katılımcı demokrasinin yaygınlaştırılması gibi alanlarda bu kurumlarımızı temsilen toplantılara katıldık, danışmanlık hizmetleri verdik, projeler ürettik, bu projeleri uygulayan arkadaşlarımızla omuz omuza çalıştık. Ben açıkçası bu ülkeye, bu ülkenin kurumlarına ve destek verdiğim siyasi görüşe hizmet edebilmek için ‘bir üye kartı taşımak veya bir sandalyeye oturmanın’ zorunluluk olduğunu düşünmedim bugüne kadar. Ne kart taşıyanlar ne sandalyelerde oturanlar var, hepimiz görüyoruz... Birçok farklı şekillerde bunu yapabileceğimi biliyordum ve öyle de yaptım. "

MEKTUBA NASIL TEPKİLER ALDI?

"Çevremdekiler: Hangi görüşe sahip olursa olsun beni tanıyan, beni bilen ‘çevremdeki herkes’ inanılmaz destek verdi. Çok olumlu, beni çok duygulandıran mesajlar aldım.

AK Parti Teşkilatlarındaki Deneyimli İsimler: Beni en çok şaşırtan, mutlu eden ve gururlandıran şey de, parti ve ülke yönetimindeki çeşitli önemli isimlerden almış olduğum destek mesajları ve telefonlar oldu. Özellikle dün gece geç saatlerde devlet yönetiminde önemli sorumlulukları olan bir büyüğümden bir telefon aldım. Kendisini bizzat tanımıyordum. Söyledikleri karşısında hem çok şaşırdım hem de çok mutlu oldum. Duygu yoğunluğundan sesi titriyordu. Benimle gurur duyduğunu, aynı görüşü temsil eden ve aynı davayı güden bir insan olarak gözlerimden öptüğünü söyledi." (MRE)

Yazının tamamı için tıklayınız

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com