AKP'li General İlk Kez Konuştu!

AKP'li General İlk Kez Konuştu!
AKP'li ilk general milletvekili adayı emekli Hava Tümgeneral Ünal 'Böyle bir liderle çalışmak inşallah herkese nasip olur' dedi.

AK Parti İstanbul'dan 24. dönem milletvekili adaylarını tanıttı. Partinin Sütlüce'deki İl Başkanlığı'nda düzenlenen tanıtım toplantısına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dışındaki 84 aday katıldı. Adaylara, isimlerinin bulunduğu kalem, not defteri ve çanta hediye edildi. AK Parti'nin ilk general milletvekili adayı Emekli Tümgeneral Şirin Ünal, eski milli futbolcu Hakan Şükür ve eski MHP Genel Başkanı olan merhum Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş yoğun ilgi gördü. İstanbul kadar güzel renkli bir milletvekili aday listesi çıkarmak için çaba sarf ettiklerini kaydeden İl Başkanı Aziz Babuşcu, "Listemizde 25-30 yaş arası 9, 30- 35 yaş arası 11, 35-45 yaş arası 23, 45-55 yaş arası 21 ve 55 yaş üstü 21 adayımız var. Ayrıca 15 kadın ve 4 engelli isim bulunuyor. 85 kişilik kadromuzun 10'u doktora, 22'si lisans üstü, 50'si lisans ve 3'ü lise mezunu" dedi. Babuşcu, konuşmasında, Ergenekon tutuklularının dokunulmazlık zırhını kullanmak için aday gösterildiğini savundu.

MHP'DEN TEKLİF GELMEDİ

Toplantıya gecikmeli katılan Ahmet Kutalmış Türkeş, "MHP'den bana bir teklif gelmedi. Sayın Başbakan teklif etti" diye konuştu. Sıralamadaki yerini beğendiğini söyleyen Türkeş, ağabeyi Tuğrul Türkeş'in "Meclis'te iki Türkeş olması çok güzel" sözleriyle ilgili olarak ise "Olursa çok güzel olur" yorumunu yaptı. Bu sırada araya giren Babuşcu, "Bugün bir Türkiye fotoğrafı ortaya koyduk. Bu fotoğrafta bu değerli kardeşim var. Çok da güzel yakıştı. Beraber mücadele edeceğiz" dedi.

"DÜNYA LİDERİ ERDOĞAN"

Emekli Hava Pilot Tümgeneral Şirin Ünal ise, "Dünya liderimizin açıklayacağı çalışma programına katkıda bulunmak için AK Parti'ye geldik. Böyle bir liderle çalışmak inşallah herkese nasip olur" dedi. Balyoz soruşturmasının en kısa zamanda sonuçlandırılması gerektiğini belirten Ünal, AK Parti'den aday olduğu için herhangi bir eleştiri almadığını belirtti. 1988'den beri F16 pilotu olduğunu belirten Ünal, "Ben üs komutanıyken Hava Kuvvetleri Komutanımız, Sayın Özkök'ü F-16 ile uçmak için davet etti. Sayın komutanımızı uçurmaktan şeref duydum" diye konuştu.

TAKIM AYIRT ETMEDEN

Eski Milli futbolcu Hakan Şükür ise heyecanlı olduğunu belirterek, "Bu bir milli dava. Hedefimiz ülkemizi çok daha güzel yerlere getirmek, mevcut çıtayı yükseltmek, başarılara yenilerini eklemek. Spor hayatımda birçok başarıya sahip bir insanım. Rekorlar sahibi bir insanım. Bütün vizyonumu, bilgilerimi parti bünyesinde kullanmak istiyorum" dedi. Konuşmasında sürekli "aday adayıyız" diyen Şükür, şöyle devam etti: "AK Parti iyi bir takım. Gittiğim her takıma büyük katkılar sağladım, AK Parti'ye de katkı sağlayacağımı düşündüm. Fenerbahçelilik, Beşiktaşlılık, Galatasaraylılık, Trabzonsporluluk değil, asıl olan milli duygular. Babam da Fenerbahçeli. Takım, kişi ayırt etmeden insana yatırım yapan AK Parti bünyesinde umarım başarılı olurum."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com