AKP'li imam hakkında şok iddialar!..

AKP'li imam hakkında şok iddialar!..
Adı “rüşvetçi ” olarak anılan emekli imam, müftülük murakıplığı döneminde imamlara para karşılığı imtihan kazandırdı... Siyasi ilişkilerini kullanarak müftüyü etki altına aldı... Para karşılığı rapor alarak malulen emekli oldu, başka imamların da aynı yol

SANSURSUZHABER / ÖZEL - İddialar, AKP Diyarbakır İl Teşkilatıyla ilgili. Diyarbakır İl Yönetimi listesini, ilçe başkanlarına ve teşkilat kadrosuna danışmadan liste hazırladığı iddia edilen AKP Diyarbakır İl Başkanı Halit Adıvan’ın, adı rüşvetle ve  yolsuzlukla anılan kişileri listesine aldığı belirtiliyor.

AKP İl Başkanı Adıvan’ın Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığına getirdiği “rüşvetçi imam” olarak anılan Hüseyin Yalar ise iddiaların kilit noktası.  Teşkilat kasasının başına getirilen emekli imam Yalar’ın, emekliliğinden önce bir süre müftülük murakıplığı görevinde bulunduğu dönemde, görev yapan imamlar arasında aldığı paralar karşılığında müftülükçe yapılan imtihanların kazanılmasını sağladığı da iddia ediliyor.
AKP İl Başkan Yardımcısı Yalar’ın imamlığı zamanında dönemin müftüsünü, “siyasi ilişkilerini” baskı unsuru olarak kullanmak suretiyle etki altına aldığı da ifade ediliyor.

ADIVAN’IN ADAYLIĞI İÇİN RÜŞVET TEKLİFİ!..
Yine emekli imam Yalar’ın, AKP Yenişehir İlçe Başkanı Serdar Budak’a “Halit Adıvan’ın belediye başkan adaylığının sağlanması durumunda AKP Genel Merkezine bir milyon, kendisine de yarım milyon lira” para teklif ettiği iddialar arasında yer alıyor.

 İL BAŞKANININ RÜŞVETÇİ YARDIMCISI
SAHTE RAPOR İŞİNDE…

Hüseyin Yalar’ın imamlık yaptığı dönemde birbirinden ilginç usulsüzlüklere karıştığı da ifade ediliyor. Elazığ Akıl Hastanesi'nden rapor alarak malulen emekli olması ve emekli olduğu 2001 yılında aynı talepte bulunan başka imamların da bu hastaneden rapor alarak malulen emekli olmalarını sağlaması da, AKP’li yöneticinin “teşkilatçılığını(!)” ortaya çıkartıyor.

İMAM MAAŞIYLA SÜRÜCÜ KURSU!..
Diyarbakır’da “Sürücü Kursu” sahibi de olan emekli imam Hüseyin Yalar’ın serveti ile maaşı arasındaki tezat ise dikkatlerden kaçmıyor. Kamu vicdanı adına Sansursuzhaber.com olarak, en kısa zamanda konu hakkında sorumlu ve hukuki mercilerin, Elazığ Akıl Hastanesi ve Müftülük kayıtlarından hareketle araştırma yapılarak, bu menfaat çetesini ortaya çıkartmasını bekliyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com