AKP'li İsa Gül'den akraba kayırma teknikleri!

AKP'li İsa Gül'den akraba kayırma teknikleri!
AKP'li Belediye Başkanı, Yargıtay kararına rağmen belediyenin kiracısı olan bir vatandaşı çıkartıp daha ucuz bir kiraya kendi akrabasına verdi

Ordu Mesudiye’nin AKP’li Belediye Başkanı İsa Gül’ün, Başbakan Erdoğan’ın önümüzdeki hafta sonu bölgeye yapacağı gezi sırasında açıklayacağı ilçe belediye başkan adaylarından birisi olduğu söyleniyor.

CHP Ordu Miletvekili İdris Yıldız, AKP’li Ordu Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’ün Yargıtay kararına rağmen belediye binası içindeki müştemilata ayda 900 TL ödeyen kiracısını çıkartıp 300 TL’ye kendi akrabasına verdiğini ifade etti.

CHP’li Yıldız, madur edilen vatandaşın Alevi olduğu için dükkanından çıkartılıp çıkartılmadığını iddialarını da Bakan Güler’e sordu.

ADALETSİZLİĞİN BÖYLESİ GÖRÜLMEMİŞTİR

İdris Yıldız Belediye Başkanı İsa Gül’ün mezhepsel yanını olduğuna da dikkat çekerek Sözcü’ye şöyle konuştu : Bir insanın dini inancı, etnik yapısı, kimliği, şahsiyeti hiç birisi kimseyi ilgilendirmez. Burada yargının ve hukukun üstün olması önemlidir. Mesudiye bu kadar aydın, Ordu ilinin en fazla okuma yazma oranının yüksek olduğu bir ilçesidir. İsa Gül’ü belediyenin bir kiracısını hiç bir yasal dayanağı olmadan kaba kuvvetle, zorla dükkanını boşalttırıyor. Bu vatandaş idareye başvurduğunda bu sefer tutup kendisinin boşalttığı tahliye ettiği yere tahliye davası dava açıyor. Hukuksuzluğun, adaletsizliğin böylesi görülmemiştir ve bunların belgesi de var. Madur edilen belediyenin kiracısı Muharrem Taşlıçukur konuyu mahkemeye taşıyor ve davayı kazanıyor. Yargıtay’ın da onayının olmasına rağmen çıkarttığı kiracısına dükkanı geri vermiyor.900 TL ÖDEYEN KİRACIYI ÇIKARTIP, 300 TL’YE AKRABASINA VERİYOR

Daha önce çıkarttığı kiracısı dükkana 900 TL ye kira öderken ve olay ile ilgili dava da sürerken O belediye başkanı İsa Gül dükkanı 300 TL’ye bir akrabasına veriyor. Çıkartılan vatandaş Belediye aleyhine tazminat davası açtı ve bu dava da hala sürmektedir. Adalete inanmayan bir kafa. Belediye Başkanını o mezhepçi ve ayrımcı zihniyetini biliyoruz ama onu bir tarafa bırakalım, o yerin Şehremini olan o kişinin amacı benden olmayana hiç bir şey vermem zihniyetinin ayrıştırıcılığından başka bir şey değil. Bu olay da bunun tam bir göstergesidir. Belediye başkanının bu kişisel tavrı belediyeyi de zarara uğratacak.

ALEVİ OLDUĞUM İÇİN Mİ?

Madur edilen belediye kiracısı Muharrem Taşlıçukur ise maddi ve manevi yönden madur edildiğini ifade ederek, ” birçok borca girdim, yanımda çalıştırdığım insanların hala sigortasını ödemek zorundayım, madur edildim o belediye başkanı ile hiç bir husumetim de yok.

Alevi olduğum için mi yapıldı. Kendi akrabasını getirip mahkeme kararına rağmen benim kiracı olduğum yere çok ucuza akrabasına verdi. Adaletin verdiği kararı bile takmıyorlar
diye konuştu.

İdris Yıldız konuyu meclise taşıyarak İçişleri Bakanı Güler’e, ” Bu vatandaşımızın Alevi olduğu gerekçesiyle tahliye edildiği iddiaları doğru mudur?” diye sordu.

Ordu’nun Mesudiye İlçesinin Belediye Başkanı İsa Gül’ün hukuksuz şekilde bir vatandaşımızı mülkiyeti belediyeye ait iş yerinden çıkardığı, bir yakınına kiraya verdiği ve buna karşılık mağdur vatandaşımızın mahkemeye başvurup, kazanmasına karşın anahtarlarının 6 ay sonra teslim edilmesinin vatandaşımızı mağdur ettiği belirtilmektedir” diyen CHP’li Yıldız İçişleri Bakanı Muammer Güler’e şu soruları yöneltti :

1- Belediyenin kiracısı Muharrem Taşlıçukur 19.07.2012 hâksiz yere icra marifetiyle tahliye edilmiş midir?

2- Bu vatandaşımızın Alevi olduğu gerekçesiyle tahliye edildiği iddiaları doğru mudur?

3- Tahliye edilen dükkân daha düşük kira ile Belediye Başkanı Isa Gül’ün bir yakınına kiraya verilmiş midir? Bu kiralar tahsil edilmiş midir?

4- Bu şekilde Belediye`nin zarar uğratıldığı iddiaları doğru mudur? Bununla ilgili olarak Bakanlık olarak herhangi bir soruşma açılmış mıdır? Açılmış ise ne gibi tedbirler alınmıştır?

5- İlgili hukuksuz tahliye, mağdur vatandaşımızın lehine Yargıtay’ca onaylanmasını takiben anahtarlar vatandaşımıza teslim edilmiş midir?

6- Mağdur vatandaşımız, Mesudiye Belediyesi aleyhine 200 bin liralık tazminat davası açmış mıdır? Mahkemenin mağdur vatandaş lehine karar vermesi durumunda, bu tazminat Belediye Başkanı tarafından şahsen mi yoksa Belediye tarafından mı ödenecektir?  (LAK)

Cengiz Aldemir - Sözcü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com