AKP’li işadamına kıyak ihale

AKP’li işadamına kıyak ihale
AKP’li işadamlarına verilen ihalelere bir yenisi daha eklendi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden Belbim A.Ş’nin, “Yeminli Mali Müşavirlik” hizmeti ihalesini beşinci kez AKP’li Abubekir Taşyürek’in firması kazandı.

Kamu kuruluşlarının iktidar partisi AKP'li işadamlarına verilen ihaleleri tuhaf bazı rekorlara da yol açıyor. AKP'li Abubekir Taşyürek, rekora koşan AKP'li meclis üyelerinden biri. Çünkü BİT olarak da bilinen, belediye iktisadi teşekküllerinden, İstanbul Belediye Bilgi İşlem Enerji Sanayi A.Ş.(BELBİM), 2012 yılına ait “Yeminli Mali Müşavirlik” hizmet alım ihalesini yine o kazandı.
7 Şubat 2012 tarihinde açıklanan ihale sonucuna göre iki  teklif sunuldu ve ihaleyi 78 bin 500 TL’ye Güven Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şirketi üstlendi. İhaleyi alan Güven Yeminli Mali Müşavirlik şirketi Abubekir Taşyürek’e ait. 12 Haziran 2011 tarihli milletvekili seçimlerinde, AKP 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi’nin başkanlığının yapan Taşyürek, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi.
 Kamu İhale Kanunu’nun 21. Maddesi (f) fıkrasına göre “davetli” olarak yapılan ihaleye en az üç firmanın davet edilmesi ve işin pazarlıkla en iyi teklif sahibine verilmesi gerekiyor.
 
5 yıldır ihaleyi o kazanıyor


Güven Yeminli Mali Müşavirlik şirketi, Belbim’nin müşavirlik ihalesini 5 yıldır kazanıyor. Söz konusu şirket Belbim’in 2008 yılına ait ihalesini 50 bin 400 TL’ye, 2009 ihalesini 65 bin TL’ye, 2010 ihalesini 62 bin TL’ye, 2011 yılı ihalesini ise 78 bin 500 TL’ye üstlenmişti. Şirketin sahibi Taşyürek ayrıca, geçtiğimiz günlerde Belediye’ye bağlı Ağaç A.Ş.’nin Yeminli Mali Müşavirlik hizmetini kazanan AKP milletvekili Vedat Demiröz’e ait Demiröz  Mali Müşavirlik firmasının küçük ortaklarından.

 Yeminli Mali Müşavir Taşyürek’in siyasi geçmişi…

AKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Denetim Komisyonu Başkanı(2009, 2010, 2011).
AKP Kartal Belediyesi Meclis Üyesi(2009).
AKP İstanbul İl Başkan Yardımcısı(2007–2008).
22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimleri AKP 1.Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcılığı(2007).
AKP Kadıköy İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı(2004).
Fazilet Partisi Kadıköy İlçesi Belediye Meclis Üyesi Adayı(1999).”
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com