AKP'li Kapusuz: Dağıtırım burayı

AKP'li Kapusuz: Dağıtırım burayı
CHP Genel Merkezi’nde toplanan yüzlerce gönüllü,Seçim Koordinasyon Merkezi’nin çalışmalarına destek olurken, bir grup partili de seçim merkezi olarak kullanılan Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde nöbet tutmaya başladı. Buraya gelen AKP'li Salih Kapusuz prote

CHP Genel Merkezi’nde toplanan yüzlerce gönüllü genç, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin çalışmalarına yardım ediyor. Gençler tarafından Twitter üzerinden toplanan tutanaklar, genel merkezde parti yetkilileri ile birlikte YSK sonuçları ile karşılaştırıldı. Saatlerdir çalışan gençler, tespit ettikleri yüzlerce usulsüzlüğü sisteme şikayet olarak girdi.

"Dağıtırım burayı"
CHP Genel Merkezi'nde çalışmalar sürerken bir grup partili de Ankara Yenimahalle'deki Seçim Merkezi olarak kullanılan Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde nöbet tutmaya başladı. Bu sabah AKP'li Salih Kapusuz beş kişiyle birlikte oy çuvallarının bulunduğu Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne geldi. Kapusuz'un yanındakiler ile birlikte merkeze girmesi tepkiye neden oldu. Kapusuz'un kendisine tepki gösterenleri "Dağıtırım burayı" diye tehdit ettiği iddia edildi. Salih Kapusuz daha sonra  "Hırsız Var" sloganları eşliğinde merkezden ayrıldı.

"İ. Melih arabalarla adamlarını bıraktı"
CHP Milletvekili Hüseyin Aygün yaşananları Twitter hesabından şöyle anlattı: Ankara Yenimahalle'deki Seçim Merkezi olarak kullanılan Nazım Hikmet Kültür Merkezinde Durum: Hakim az evvel geldi, bir yurttaşın itirazının incelenip incelenemeyeceğine karar verilecek, AKP'li Salih Kapusuz ve ardından bir TOMA geldi, çevrede 15-20 polis var, İ. Melih arabalarla adamlarını bıraktı, polisin ve Melih'in adamlarının planı provokasyon yaratmak, halk geceden uykusuz, dünden uyanık, sandığı bekliyor..

YSK önünde eylem
Ankaralı gençler gece boyunca CHP Genel Merkez’de oylarına sahip çıkarken, bir grup Ankaralı ise Yüksek Seçim Kurulu önünde eylem yaptı. Mithatpaşa Caddesi üzerindeki YSK binası önünde toplanan Ankaralılar, oy sayımında şaibe olduğu iddiası ile YSK’yı protesto etti.

Eylem sırasında bir ara Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in YSK binasında olduğu iddia edildi. Doğrulanamayan iddia, kalabalığı hareketlendirdi. Polisin müdahale etmemesi için Mithatpaşa Caddesi’ni trafiğe kapatmadı. Ancak, yoldan geçen resmi plakalı araçlar oy getirdiği ya da oy çaldığı iddiası ile tepki çekti. Dün gece geç saatlere kadar iki polis helikopteri eylemcileri takip altına aldı. Eylemciler olaysız bir şekilde bugün 14.00’te tekrar toplanmak üzere dağıldı.

Ancak CHP Genel Merkezi’ndeki gençlerin çalışması sabaha kadar devam etti. Gün boyu tutanakları birleştirmeye devam eden CHP’liler, saat 15.00’deki resmi itiraz başvurusuna hazırlandı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com