AKP'li Kürt vekillerden fezleke çarkı

AKP'li Kürt vekillerden fezleke çarkı
Başbakan Erdoğan'ın düğmeye basmasıyla BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kalkması gündemdeki yerini korurken hükümet cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor.
AKP'deki Kürt vekillerin fezlekeler konusunda Erdoğan'a direnç göstereceği yönündeki iddiaları boşa çıkaran işaretler gelirken Erdoğan'ın basına kapalı grup toplantısındaki restinin sonuç aldığı görülüyor.

 VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ!
 
PARTİ İÇİ MUHALEFETİN ÖMRÜ KISA OLDU
 
Basına kapalı grup toplantısının ardından basına demeç veren AKP’li vekiller arasında, dokunulmazlık fezlekeleri ile ilgili karşıt görüş belirtenlerin aksi eğilim göstermeleri akıllara ‘sahte muhalefet mi?’ sorusunu getirdi. Başbakan Erdoğan, BDP’li vekillerin dokunulmazlıklarını kaldırma hamlesinin kamuoyunda, siyasi dünyada ve medyada alabileceği tepkileri öngörerek, parti içinde muhalif duruş sergileyebilecek vekillerle bir danışıklı-dövüş sergilemiş olabilir. Bu ‘yapay muhalefet’ AKP’ye yöneltilecek eleştirileri büyük ölçüde yumuşattı. Sonuç olarak Erdoğan, kendini tek hedef göstererek, partisini korumuş oldu. 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında tek başına söz sahibi olmayan Başbakan, partisine mensup vekillerin hem kendi görüşü doğrultusunda karar bildirmelerini hem de bu süreçte topyekün bir tepki almayı engellemiş oldu.
 
ENSARİOĞLU PARTİ KARARINA UYACAĞINI AÇIKLADI
 
AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu, partisinin basına kapalı yapılan grup toplantısında parti yönetiminin alacağı karara uyacağını belirterek, parti disiplini dışında hareket etmesinin söz konusu olmayacağını vurguladı. Daha öncesinde dokunulmazlıkların kalkması yönündeki adımları eleştiren Ensarioğlu, Erdoğan'ın sert çıkışıyla pozisyon değiştirirken AKP'nin bölgedeki önemli isimleri de benzer bir tutum değişikliği içine girdi.
 
AKP'NİN BÖLGEDEKİ ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN FEZLEKE RIZASI
 
Habertürk ekranlarında konuşan eski AKP eski milletvekili Abdurahman Kurt, AKP MYK üyesi Mazhar Bağlı ve AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner de Başbakan'ın söylemi doğrultusunda BDP'ye yüklenirken dişe dokunur bir muhalefet yapmaktan kaçındı. Kurt, BDP'lilerle birlikte yüz kızartıcı suçlardan yargılanan vekillerin de dokunulmazlıklarının kaldırılmasının çok doğru olduğunu söylerken bu yöntemin bölgeyi rahatsız etmeyeceğini savundu. Bağlı ve Metiner ise Başbakan'ın eleştirilerine tam destek verirken BDP'nin demokratik siyasette bir yeri olmadığını iddia ettiler. 
 
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU BAKIN NEYMİŞ…


BDP’nin üslubundan ve siyaset dilinden kaynaklı bir anlaşmazlık yaşandığını ve BDP ile uzlaşmanın imkânsız olduğu söyleyen Metiner’e Beşir Atalay’ın ‘Kanın durması için herkesle görüşürüz!’ sözleri hatırlatıldı. Mehmet Metiner’in AKP içindeki bu uzlaşmacı kanat hakkındaki yorumu ise dikkat çekti. Metiner, Türkiye’nin en büyük sorununun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı anlamamak olduğunu söyledi. Mehmet Metiner, Başbakan için, ‘Sözlerini bağlamından kopartarak suçlama mantığından vazgeçmemiz lazım.’ dedi. 
Haluk Koç’un ‘AKP çakma milliyetçi!’ sözleri için ise Metiner, ‘Biz milliyetçi bir parti değiliz. Sayın Başbakan’ımız T.B.M.M. kürsüsünde ‘Kahrolsun Türkçülük! Kahrolsun Kürtçülük!’ demiştir.’ diyerek itirazını tepki çekecek sözlerle belirtti. 
 
ERDOĞAN'DAN BÖLGE VEKİLLERİNE REST: KÜRT OYLARI AZALIRSA AZALSIN!
 
Partisinin basına kapalı grup toplantısında sert bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, bölge vekillerine seslenip adeta rest çekmişti. "BDP'lilerin dokunulmazlıkları kaldırılırsa AK Parti'nin oyları düşer" tezini işleyenlere sert çıkan Erdoğan "Türkiye sadece Doğu ve Güneydoğu'dan ibaret değil." demişti:
 
"Kucaklaşma, öpüşme görüntüleri şehit analarının yüreğinde onulmaz yaralar açtı. Şehit analarının yürek dağlayan yakarışlarını ben duyuyorum. Bunları duymazdan gelemem. Oyumuz azalırmış. Azalırsa azalsın Türkiye sadece Doğu ve Güneydoğu'dan ibaret değil."  (DSO)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com