AKP'li Meclis üyesine 10 ay hapis

AKP'li Meclis üyesine 10 ay hapis
AKP'li Meclis üyesine, kamu arazisine kaçak villa yaptığı iddiasıyla 10 ay hapis cezasına çarptırıldı...

AKP'li Büyükşehir ve Çukurova İlçe Belediye Meclis üyesi Levent Özveren ile turizmci eşi Müge Sürmeli Özveren, kamu arazisine kaçak villa yaptıkları iddiasıyla 10'ar ay hapis cezasına çarptırıldı.

CEZALAR ERTELENDİ

Adana'da, AKPli Büyükşehir ve Çukurova İlçe Belediye Meclis üyesi Levent Özveren ile turizmci eşi Müge Sürmeli Özveren, kamu arazisine kaçak villa yaptıkları iddiasıyla 10'ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Çiftin cezaları ertelendi.

İddiaya göre, Çukurova Belediyesi ekipleri, yerel seçimlerden yaklaşık 1 yıl önce, 10 Nisan 2009'da, Levent- Müge Sürmeli Özveren çiftinin 100. Yıl Mahallesi'nde kaçak villa yaptıkları iddiasıyla işlem yapıp, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Otel ve su parkı işletmeciliği de yapan Meclis üyesi Levent Özveren ve eşi Müge Sürmeli Özveren hakkında, 'imar kirliliğine neden olmak, mühür bozmak' suçlarından Adana 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Toplam 8'er yıla kadar hapisleri istenen sanıklardan meclis üyesi 2 çocuk babası Levent Özveren suçlamayı kabul etmedi. Arsanın kamuya ait olduğunu bilmediklerini ileri süren Özveren, "Herhangi bir mühürleme işlemi yapılmadı. Yapıldıysa da benim bilgim yok" dedi. Eşi Müge Sürmeli Özveren de suçlamayı kabul etmedi.

Mahkeme, sanıklara 'imar kirliliğine neden olmaktan' 10'ar ay hapis cezası verip, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, 'mühür bozma' suçundan ise beraatlarine karar verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com