AKP'li mütahitten ücretini alamayınca...

AKP'li mütahitten ücretini alamayınca...
uldak’ta, eski AKP İl Başkanı mütahit Celal Uzun'dan alacağını tahsil edemeyen Savaş Aslan adlı sıva ustası 25 metre yüksekliğindeki vince çıkarak intihar girişiminde bulundu. Aslan vincin tepesinde, "80 bin lira alacağımız var. Ben rızkımı istiyorum. Biz

Merkeze bağlı Kozlu Beldesi’ndeki Fatih Sitesi Mahallesi’nde inşaatı devam eden binada alacaklarını tahsil edemediklerini iddia eden inşaat işçileri ile eski AKP İl Başkanı olan mütahit Celil Uzun arasında kavga çıktı. Polisin müdahalede bulunduğu kavga sonrası inşaat işçisi evli ve 3 çocuk babası Savaş Aslan kule vincine çıktı. Yaklaşık 25 metre yüksekliğe çıkan Aslan, Ağrı’dan 15 kişiyle inşaatta çalışmaya geldiklerini ve 5 aydır paralarını alamadıklarını söyledi. Kule vincinden aşağıdaki polislere bağıran Aslan, “Bizim 80 bin TL alacağımız var. Ben rızkımı istiyorum. Paramızı alamıyoruz. Bize söz verdiler ama tutmadılar. Ekmek paramızın derdindeyiz. Alacaklarımızı vermezseler kendimi atacağım” dedi.

VALİYİ İSTEDİ

Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Kozlu Belediyesi İtfaiye ekipleri vincin altında branda açarak önlem aldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör de inşaat önüne gelerek polis aracındaki megafonla işçi Savaş Aslan ile konuşarak, aşağıya inmesi halinde Vali Erol Ayyıldız’ın yanına gideceklerini söyledi. Ancak ikna olmayan Aslan, Vali Ayyıldız’ın inşaata gelmesini istedi. Polis ekipleri de megafonla konuşmaya çalıştığı Aslan’ı aşağıya inmesi için bir türlü ikna edemedi. Bunun üzerine ekipler inşaat önünde beklemeye başladı.

MÜTAHİT: ŞOV YAPIYOR

Olay yerinde bulunan mutahit Celil Uzun ise 25 metre yüksekliğe çıkan işçi için "şov yapıyor" dedi. Uzun, sorumluluğunu ise taşeron firmaya attı. Uzun, "Biz onlara ödeme yaptık. Taşeron firma onlara ödeme yapmamış. Bizim o arkadaşla Eylül ayında işimiz bitmişti" dedi. Ve asıl kendilerinin mağdur olduklarını iddia etti. 25 metre yükseklikteki işçi, 80 bin lira alacağım var derken, AKP'li mütahit yerde, "Herkes burada şov maiyetinde seyrediyor. Bakalım sonu ne olacak. 60 bin lira alacaktan bahsediyorlar” dedi.

Savaş Aslan’ın işçi arkadaşları ise 2 yıldır inşaatta çalıştıklarını ve taşeron firmanın iflas etmesi üzerine alacaklarını mütahitten istediklerini, vermeyince çıkan tartışma sonrası arkadaşlarının vince çıktığını anlattı.

GÖZALTINA ALINDI

Savaş Aslan, 7,5 saat vincin tepesinde bekledikten sonra polislerin de ikna etmesi üzerine bulunduğu vinçten indi. Aslan daha sonra polis tarafından gözaltına alındı. Soğuktan da etkilenen Aslan, tedavisinin yapılması için Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com