AKP'li Protestoya CHP'liler Laf Atarsa..

AKP'li Protestoya CHP'liler Laf Atarsa..
Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbullu yoksullara vadettiği 600 lirayı İzmir belediyesinden istediler. CHP'liler laf attı..

AK Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2009 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu dönemde yaptığı yoksul ailelere her ay 600 TL maaş vaadini CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'den talep etti. Belediye önünde açıklama yapan AK Parti'lilere bir vatandaş tepki gösterip, “Yıllardır sizin zihniyeniz iktidarda. Hala bir şey yapmadınız” diye bağırdı.

Herkese benden 600 TL. İmza: Hıdır Atar
AK Parti İl Gençlik Kolları üyesi 30 genç ve Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Ak Parti'li gençler üzerinde 'Kaynağı belli olmayan vaatlerin istikbali karanlıktır', 'Muhabir: Kemal Bey 600 TL'yi nasıl bulacaksınız? K.K.: Benim adım Kemal, gerekirse 'ETRO' gömleğimi satacağım', 'Herkese benden 600 TL. İmza: Hıdır Atar' yazan döviz açtı.

Gençlik Kolları Başkanı Hamza Dağ, basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 2009 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday olduğu dönemde de Genel Başkan olduğu bugünkü gibi bol keseden attığını söyledi. Dağ, Kılıçdaroğlu'nun, “Açlık sınırı altındaki her yoksul aileye, her ay 600 TL maaş”, yoksul ailelerin yakıt giderinin bir kısmı karşılanacak, üç yılda yersiz yurtsuz öğrenci kalmayacak, tüm engelliler için engelli koruma iş atölyeleri açacağız” vaatleri olduğunu söyledi.

600 TL yardım için başvurdular
AK Parti'li Dağ, Kılıçdaroğlu'nun adayken verdiği sözlerin bugün arkasında durmasını istediklerini, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'nda bu vaatlerin uygulanmasını istediklerini söyledi. Dağ, birlikte geldikleri ve muhtarlıktan fakir belgesi alan kişilerin Büyükşehir Belediyesi'ne 600 TL yardım almak için başvuracaklarını belirtti. Dağ, “Kaynağı belli olmayan vaatlerin istikbali karanlıktır. Kaynak olarak kendini göstermek 'Benim adım Kemal ben bulurum dediysem bulurum' demek popülizmin de ötesindedir. Umut tacirliğidir. Sayın Kılıçdaroğlu'nu ya vaatlerin gerçekçi olmayan vaatler olduğunu açıklamaya ya da İzmir'de uygulamaya davet ediyoruz” dedi.

AK PARTİ'LİLERE TEPKİ
AK Parti'li gençlere Büyükşehir Belediyesi önünden geçen ve açıklamayı dinleyen birkaç İzmirli yanıt verdi. Bir kişi “Yıllardır sizin zihniyetiniz iktidardı. Hala bir şey yapmadınız” diye bağırdı. Bir kadın ise “Tayyip'e söyleyin oğluma gemi alsın” diye bağırdı. Daha sonra AK Parti'nin yönlendirdiği ve ellerinde fakirlik belgeleri olan 5 kişi Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri'ne dilekçe verdi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com