AKP’li Rıfat Sait’e şok protesto!

AKP’li Rıfat Sait’e şok protesto!
AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait’in sözü Ege Üniversitesi'ni karıştırdı

Ege Üniversitesi’nden bir AKP’li geçti.

Üniversitenin düzenlediği Basın Konseri’nde Basın-İş Genel Başkanı ve aynı zamanda CHP MYK üyesi olan Yakup Akkaya’nın konuşması sırasında AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait’in sözlü tacizi sonrası yaşanılanlar geceye damgasını vurdu.

İzmir, Ege Üniversitesi’nde Atatürk Kültür Merkezi’nde çoğunluğu gazetecilerden oluşan ve siyasi parti temsilcilerinin de yer aldığı bir basın konseri düzenlendi.Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla konuşan Basın-İş Sendikası Genel Başkanı ve CHP MYK üyesi Yakup Akkaya konuşmasında, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ‘’mesleğin her aşamasında çalışmış basın yayın ve fikir işçilerinin, emekçilerinin genel başkanı olarak içlerini ferahlatacak, mutlu edecek şeyler söyleyemeyeceğini’’ söyledi.

Basın emekçileri olarak halka doğruyu söyleyerek bilgilendirmek, bu çalışmaları yapmak üzere eğitim aldıklarını kaydeden Akkaya, Gazetecilikten gelmeyen, adam peşinden koşmayan, ama gazete ve gazetecileri başka amaçlar için kullanabileceğini düşünen holding medya patronları peydah oldu. Tam onlardan şikayet edecekken yandaş medya türedi. Devletin bankasından alınan kredilerle büyük gazeteler televizyon kanalları alınarak yeni bir gazetecilik şekli oluşturuldu. Bizler iliştirilmiş gazetecilerden şikayet ederken, oğul gazeteciliği denen kavramlar icat oldu.

Kendisine gazeteci diyen bazı arkadaşlar Başbakan’ın karşısında halkın çıkarlarına uygun sorular sormak yerine ne yazık ki sadakatlerini sunuyorlar. 17 Aralık’tan sonra yaşanan rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla ülke yanıp kavrulurken bir gazeteci de Başbakan’a kefil olduğunuz gazeteciler ayakkabı kutularında milyon dolarlar saklarken bu iş komplodur demek mantıklı mıdır diye sormak cesaretini gösteremiyor
dedi.Sabah ve Yeni Asır Gazeteleri’nde yeniden yapılanma adı altında işten çıkarılmaları da konuşmasında hatırlatan Akkaya, “Sadece işini iyi yaptığı için hapse atılan Ahmet Şık ve Nedim Şener gibi olmayı deneyin. Suçsuz yere atıldığınız dört duvar arasında nefes almaya çalışın” dedi.

Bu sırada geceye katılanlar arasında yer alan AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait, “Siyaset yapmayın” diye Akkaya’nın konuşmasına karşılık verdi. Sait’in bu çıkışına geceye katılan ve büyük bir çoğunluğunu gazetecilerin oluşturduğu gruptan tepki geldi.Salondaki grup hep birlikte ‘devam, devam’ diye tempo tuttu. Salondakiler Rıfat Sait’e tepki gösterip, ‘Yaşasın basın emekçileri’ diye de slogan attılar. Konuşmasını tamamlayan Yakup Akkaya’nın yerine geçmesiyle tartışma yine devam etti.

Salondakiler ayağa kalkıp, AKP Milletvekili Rıfat Sait’i yuhaladı. Geceye katılanların salonu terk etmesini istediği Rıfat Sait, müzik dinlemeye geldiğini söyleyerek oturmaya devam etti.Tepkilere rağmen Rıfat Sait’in salonu terk etmemesi üzeri geceye katılan gazeteciler salondan ayrıldı. Tartışmaların gölgesinde kalan gecede, öğretim görevlisi Ahmet Utku, Dilek Şafak Çakar, Seher Dilmaç Meriç ve Tolga Meriç bir konser verdi.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com