AKP'li saldırgan hakkında flaş karar!

AKP'li saldırgan hakkında flaş karar!
Yumrukçu için şaşırtan talep

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’na saldıran 1986 doğumlu Orhan Övet’in Terörle Mücade Şubesi’ndeki ifadesinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.


Saldırıya ilişkin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Sadık Bayındır, Orhan Övet'in ifadesini aldı. Savcı Bayındır, ifade işlemi sonucunda zanlıyı hakkında adli kontrol hükümlerinin uygulanması talebiyle mahkemeye sevk etti. Orhan Övet hakkında adli kontrol uygulanıp uygulanmayacağına, Nöbetçi Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi Övet'in adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Ancak Övet 'denetimli serbestlik' hükümlerini ihlal ettiği için daha önceden işlediği suçlar nedeniyle cezaevine girecek..

Hürriyet'ten Okan Konuralp'in haberine göre, Övet ifadesinde özetle şunları söyledi:

ŞU ANDA ÇALIŞMIYORUM: “20.08.1986 Altındağ doğumluyum, 3 kardeşiz, Evliyim 1 kız çocuğum var, Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu'nda okudum. Şu an çalışmıyorum. Bir mail adresim vardır. 0507.... numaralı telefonu kullanmaktayım, başka kullandığım telefon numarası yoktur.

MECLİS'E BÖYLE GİRMİŞ: 08.04.2014 günü saat 08.45 sıralarında eşime "Ankara’ya gideceğim" diyerek ikametimden çıktım. Saat 09.00 sıralarında Hasanoğlan İlçesinden özel halk otobüsüne bindim saat 09.45 sıralarında Ankara Altındağ Belediyesi'nin önünde indim. Yürüyerek Hacettepe Hastanesi önü Adnan SOYGUN caddesinden, Yenişehir Sosyete pazarı önünden (Aksu Caddesi) Sosyal Güvenlik Kurumu önünden sola dönerek (Süleyman Sırrı caddesi) Mithatpaşa Caddesi Kocatepe Camii istikametine doğru ilerledim, sağ dönerek Ziya Gökalp Caddesi'nden bulvara kadar geldim, trafik ışıklardan karşıya geçerek Kızılay AVM önünden Güven Park'a geldim ve Güven Park'tan saat 10.30 sıralarında Sokullu dolmuşuna binerek saat 10.45 sıralarında TBMM’ye geldim.

BİR YAKINIMDAN ÖĞRENDİM: Meclis'e Dikmen kapısından, müracaatta CHP grup toplantısına katılacağımı belirterek içeriye giriş yaptım. Her hafta Salı günleri halka açık grup toplantısının olduğunu açık kaynaklardan ve kendisini CHP’li olarak bildiğim bir yakınımdan öğrendim.

GÖRÜŞLERİNİ BEĞENMEDİĞİM İÇİN: Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşlerini beğenmediğim için, Başbakan ve Hükümet aleyhinde yapmış olduğu açıklamaların ülke menfaatlerine ters düştüğünü düşündüğüm için bu eylemi gerçekleştirdim.

ESRARLA İLGİLİ TEDAVİ GÖRMÜŞTÜM: Eylemi gerçekleştirdiğim 08.04.2014 günü herhangi bir alkol, uyarıcı ve uyuşturucu madde almadım. En son 4 gün önce esrar kullandım ve daha önce de esrar ilgili tedavi görmüştüm. Kullanmış olduğum esrarı 4 gün önce Ankara Yenidoğan Sakkalar güzergahında herhangi bir ücret vermeden orada bulunan gençlere durumumun sıkışık olduğunu söyledim ve onlar da bana yardımcı olmak adına bir kullanımlık esrar verdiler.

KİMSEDEN TALİMAT ALMADIM: Herhangi bir kişi/kişilerden veya örgütten talimat almadım. Ayrıca hiçbir örgüt ile ilişki ve irtibatım yoktur.


BİR MİLLETVEKİLİ TOKAT ATTI: Bana sorulan sorular hakkında hiçbir baskı ve tesir altında kalmadan avukatımın huzurunda ifademi verdim. Ayrıca ben saldırı eylemini gerçekleştirdikten sonra polisler tarafından yakalanıp ellerim ters kelepçelenip araca götürüldüğüm sırada önce TBMM içerisinde bulunan bayan kuaföre götürüldüm, bu esnada ismini bilmediğim simaen tanıdığım 2 CHP milletvekili geldi, olayla ilgili “Niye yaptın? Seni kim gönderdi?” gibi sorular sorduktan sonra milletvekillerinden birisi bana iki tokat attı, bunun üzerine polisler benim tanınmamam için ve görüntü alınmasını engellemek amacıyla montum ile yüzümü kapatarak oradan çıkartıp meclisin kapalı otoparkına götürdüler.

DARP EDENLERDEN ŞİKAYETÇİYİM: Otoparkta kalabalık bir grubun ortasında kaldım, bana vurmaya başladılar, sonrasında beni polisler Doblo tipi bir araca bindirip oradan uzaklaştırdılar, Meclis Lojman kapısı diye tabir edilen yere geldik ve başka bir ekip arabasına bindirilerek emniyete geldim. Beni darp eden kişi/kişilerin tespit edilmesi halinde, şahıslardan davacı ve şikâyetçiyim.”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com