AKP'li üyeden Gezicilere hakaret

AKP'li üyeden Gezicilere hakaret
AKP'li meclis üyesi Gökhan Ceyhan Gezi protestosuna katılanlara 'şerefsiz' dedi.

Fatih Belediyesi'nin meclis toplantısına AKP'li üyenin hakaretleri damga vurdu. AKP’li Ceyhan, Kabataş iskelesinde bir türbanlı kadının kameralar tarafından bugüne kadar kaydedilmeyen ve herhangi bir failine ulaşılamayan, Gezi protestocusu bir grup tarafından yapıldığı öne sürülen saldırıyı sözlerine gerekçe gösterdi.

Meclisi karıştıran kavga, CHP’li muhalefetin 17 Aralık 2013’te düzenlenen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile imardan sorumlu yardımcıları ve müdürleri hakkında 6 Ocak tarihli oturumda istifa talebinde bulunup gensoru önergesi vermesiyle başladı.

Toplantıyı izleyen bir vatandaşın A4 kağıdına yazılı “Mustafa Demir istifa” yazısıyla protesto gösterisi yapması gerginliğe neden oldu. 8 Ocak tarihli meclis toplantısına da bu protesto ve ardından Gezi protestocularına yapılan hakaretle kopan kavga damgasını vurdu. CHP adına söz alan meclis üyesi Mustafa Sarmusak, kendi dönemlerindeki bir imar usulsüzlüğü iddiasıyla ilgili söz aldı. AK Partili meclis üyesi Gökhan Ceyhan, yerine geçen Sarmusak’a yönelik oturduğu yerden şunları söyledi:

"ÜZERİNE BASA BASA SÖYLÜYORUM... GEZİCİ ŞEREFSİZLER"

“Terör örgütü mensubu gibi davranıp, mecliste çekilen fotoğrafları facebook sayfasında yayınlayarak sade vatandaşa linç girişiminde bulundu. Linç nasıl olur biliyor musun, 6 aylık bebesiyle türbanlı bir vatandaşımızın iskelede Gezici şerefsizler, üzerine basa basa söylüyorum, Gezici şerefsizler tarafından darp edilmesidir. Linç budur. Bahçelievler Belediye Başkan’ının gelinine yapılan hakarettir linç edilmek. Linç biz sizden öğreniyoruz.”

GEZİ PROTESTOCULARINA HAKARET EDEN ÜYE DIŞARI ÇIKARILDI

Bu sözler üzerine ortalık karıştı. CHP’li üyeler sıra kapaklarına vurarak Ceyhan’ı protesto ederken, hedef alınan isim, CHP’li Mustafa Sarmusak, “Gezi parkında direnenler çoluğumuz, çocuğumuz, bu ülkenin onurlu vatandaşlarıdır. Onlara şerefsiz. Diyenlere aynısını iade ediyoruz, o kelimeden dolayı çıkıp özür dileyecek” diye bağırdı.

“DİYENİN ALNINI KARIŞLARIM”

CHP’li üyelerin topluca ayağa kalkıp Ceyhan’ın özür dilemesini istemelerine rağmen adı geçen üye “Kimseden özür dilemiyorum” dedi. CHP’li üyeler “terbiyesiz, özür dile” diye bağırırken, CHP’li Sarmusak, Ceyhan’ın üzerine yürüyerek, “Bir Allah’ın kulu bana terörist diyemez, diyenin alnını karışlarım, mahkemeye vereceğim seni” dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com