AKP'li vekil bazen kendi yüzüne tükürüyormuş!

AKP'li vekil bazen kendi yüzüne tükürüyormuş!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a TBMM'de yumruk atan AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral basın toplantısı düzenledi.
Dün Meclis'te hiç kimsenin görmek istemeyeceği olaylar yaşanmıştı. AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a saldırmış, yumruk atmıştı. Sedye ile hastaneye kaldırılan CHP'li vekile 3 gün iş görememezlik raporu verilmişti. Tüm yaşananların ardından AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral bugün Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Saral konuşmasında "hiçbir şekilde asla bu olayın olmasını arzu etmeyen bir insanım. Ben dün ilgili arkadaşlara da söyledim. Hayatımda parlamentoya gelinceye kadar, özellikle 12 yıl Trabzon'un Of ilçesinde belediye başkanlığı yaptım, hiçbir kavgaya karışmamış, sadece kavga olduğunda daima ayıran, sıkıntıları çözme gayreti içerisinde hayatı geçmiş birisiyim" dedi.
 
OLAYI DIŞ GÜÇLERE BAĞLADI!
 
HSYK Yasa Tasarısı'nın masum olduğunu anlatan AKP'li vekil CHP'li vekillerin hırsız demesine sinirlendiği söyledi. Saral, Meclis'te herkesin gergin olduğunu, "hırsız, ahlaksız, şerefsiz" gibi tabirlerin kullanıldığını, herkesin bir ailesinin olduğunu, çocuk sahibi olduklarını ve ileriye çocuklarına taşıyacakları değerler olduğunu kaydetti. Oktay Saral şunları söyledi: "Türk toplumunun bir yapısı var, bir aile yapısı var. Ama bir insanın sabrını bu kadar, bütün oradaki arkadaşlarımız derviş oldular, sabrede sabrede derviş oldular. Ben insanları sevmekten başka, insanlarla birlikte olmaktan başka hayatımda hiç bir şey yapmamış birisi olarak bu hale geldiysem, dünyanın sinirleri alınmış, en sinirsiz, en sakin adamını getirin, vallahi de burada şirazesinden çıkar, şaftı kayar. Bu duruma geldik. Her şey bir anlık… Kimse bilerek, isteyerek böyle bir şey yapmaz. Hele bu parlamentoda bulunan, sorumluluğunu bilen bir insan kavganın adını bile anmamalıdır. Ama anlık, spontane gelişen bir durum oldu. İnsan bazen duygularına yenik düşüyor. İstemediğimiz, mahcup olabileceğimiz birtakım şeyleri o anda yaşayabiliyoruz. İşte o anda da koştuk gittik, o olay oldu. Bunun neticesinde de kınama cezası aldım. CHP'li arkadaşlar olayı da dramatize noktasına koyarak senaryolaştırdılar. İşleri bu zaten… Geldiler, grup halinde açıklama yaptılar. Sanki arkadaş komaya gitmiş, bir şey olduğu yok. Olayı öyle büyütüyorlar ki. Türkiye kendi mecrasında çalıştığı anda sağ olsunlar hem dışarıdan hem içeriden Türkiye'yi bu mecrasından alıkoymaya çalışan güçler, Türkiye'ye geri adım attırmaya çalışıyor, muhalefet de bunun örneklerini sergiliyor" 
 
"İNANIN BAZEN YÜZÜME DE TÜKÜRÜRÜM"
 
Üzgün olduğunu, bu olayın yaşanmasını asla istemediğini belirten Saral, ancak herkesin birbirine saygılı olmasını, empati yapmasını ve bu yaşananın son olmasını diledi. Muhalefet partisinin de sorumluluğunu tekrar gözden geçirmesini isteyen Saral, "Ben öyle bir insanım ki eve gittiğimde gün içinde birini kırdıysam gider, aynaya bakar, 'Oktay Saral bu sana yakışmadı' derim. İnanın bazen yüzüme de tükürürüm. Bunu herkes yapmalı" dedi. Oktay Saral, "Tezcan'ı görünce ne yapacaksınız sorusuna?" ise, "Zaman her şeyin ilacıdır" şeklinde yanıt verdi. (BCE)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com