AKP’li vekil BİT’lendi!

AKP’li vekil BİT’lendi!
AKP Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz’ün şirketleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 9 belediye şirketinden ihale kazandı: Amaç hizmet…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 9 şirketin, mali müşavirlik hizmet alım ihalesini, AKP’li Demiröz’ün şirketleri üstlendi.
 
Belediye İktisadi Teşebbüsü (BİT) 9 şirket, söz konusu hizmet için Demiröz’ün şirketlerine, bir yıl için toplam 936.800 TL ödeyecek.
 
3 ŞİRKET DE YOLDA!
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait, kısaca BİT olarak da adlandırılan 13 şirketin, 2013 yılına ait “Yeminli Mali Müşavirlik…” hizmet alımı ihalesi sonuçlandı.
 
3 şirketin ihalesi ise değerlendirme aşamasında. Sonuçlanan 13 ihaleden 9’unu “Demiröz Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.” ve “Marmara Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.” üstlendi. Diğer 4’ünü ise “Vizyon Yeminli Mali Müşavirlik”, “Orbit Yeminli Mali Müşavirlik”, “Deta Yeminli Mali Müşavirlik” ve “Ölçü Yeminli Mali Müşavirlik” şirketleri aldı.
 
“Demiröz Yeminli” ve “Marmara Yeminli” şirketleri, AKP Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz’e ait. AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’unun eski ortağı olması nedeniyle, Marmara Yeminli Mali Müşavirlik şirketi daha önce kamuoyu gündemine birçok kez gelmişti.
 
YABANCIYA GİTMEDİ!
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin diğer 4 BİT’ine ait mali müşavirlik hizmet alım ihalesi de yabancıya gitmedi. İstanbul Şehir Hatları A.Ş. ve İSPARK’ın ihalelerini, Orbit Yeminli Mali Müşavirlik ve Vizyon Yeminli Mali Müşavirlik şirketleri üstlendi. İkisinin toplam ihale bedeli 156.000 TL. Her iki mali müşavirlik şirketi da Mehmet Akif Ak’a ait. Ak, “Yeniden Milli Mücadele” hareketi olarak bilinen ve liderliğini Aykut Edibali’nin yaptığı Türk-İslam sentezcilerindendir. “Yeniden Milli Mücadeleci” olarak bilinen ancak daha sonra hareketten kopan ünlü isimlerden bazıları şöyle: Cemil Çiçek, Halil Şıvgın, Ali Müfit Gürtuna, Ahmet Taşgetiren, Melih Gökçek, Mehmet Taşdiken, Hüsesin Gülerce, Taha Akyol.
 
Sağlık A.Ş.’nin ihalesini ise Ölçü Yeminli Mali Müşavirlik şirketi aldı. Şirketin büyük hissedarı İsmail Gerçek, Vedat Demiröz gibi Ümraniye Yeşilvadi Konakları’nda oturuyor. Hamidiye A.Ş.’nin ihalesi de Deta Yeminli Mali Müşavirlik şirketine verildi. Şirketin sahibi Mehmet İhsan Ünlüsan aynı zamanda, AKP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com