AKP'li vekil: Güney Kore'nin bugünkü ihracat seviyesine biz 2023'te ulaşmayı hedefliyoruz

AKP'li vekil: Güney Kore'nin bugünkü ihracat seviyesine biz 2023'te ulaşmayı hedefliyoruz
AKP Kütahya Milletvekili İdris Bal 29 Ekim mesajında ihracat mesajı verdi.
AKP Kütahya Milletvekili İdris Bal, 1960’larda Güney Kore’nin fakir bir Afrika ülkesi gibi olduğunu, bugün ise dünyaca ünlü markaların sahibi konumunda bulunduğuna işaret ederek, “Güney Kore’nin bugün gerçekleştirdiği 466 milyar dolarlık ihracat seviyesine biz 2023’te ulaşmayı hedefliyoruz. Kendimizi sorgulayalım” dedi.
 
AKP’li Bal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 1960’larda Güney Kore’de kişi başına milli gelirin 80 dolar düzeyinde iken Türkiye’nin kişi başına milli gelirinin 380 dolar civarında olduğuna dikkat çekerek, “1960’larda Güney Kore fakir bir Afrika ülkesi gibiydi. Bugün ise dünyaca ünlü şu markalara sahip; Samsung, LG, Hyundai, KİA... 50 milyon nüfuslu Güney Kore’nin gayri safi milli hasılası 1.129 milyar dolar. (Türkiye, 789 milyar dolar) Kişi başına milli geliri 30 bin dolar. Güney Kore’nin bugün gerçekleştirdiği 466 milyar dolarlık ihracat seviyesine biz 2023’te ulaşmayı hedefliyoruz. Kendimizi sorgulayalım” dedi.
 
-“TWİTTER, GOOGLE BENZERİ KÜRESEL ŞİRKETLERİ KURMAYI HEDEFLEMELİ”-
 
Bal, “Cumhuriyeti tam olarak anlamak ve ideal demokrasiyi yakalamak için bugün bir milat olsun” derken şu ifadeleri takipçileriyle paylaştı:
“Bayramımız kutlu olsun. İnsanların birbirlerini anlayabileceği, fitne ve şer odaklarına fırsat vermeden aynı masada buluşabileceği, ortak noktalarda, ortak problemlerde çözümler üretileceği bir Cumhuriyete ihtiyacımız var. Genç neslin Cumhuriyeti miras aldığı ve ileriye taşıması bilincinde olması şart. Bu ise bilimsel projeleri hayata geçirmek, girişimci bir ruh ile Twitter, Google benzeri küresel şirketleri kurmayı hedeflemeleri ile mümkün olur. Genç nesil ve girişimciler Cumhuriyetimizi, tarihi değerlerimizi ve ideallerimizi dünyada birçok kanalı kullanarak anlatmalı. Gerekirse üniversiteler, iş adamları ve devlet bir arada sinema, oyun, animasyon filmleri birlikte hayata geçirmeli. Dünya çapında işler yapmalı.” (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com