AKP'li vekil İsmet İnönü'ye faşist dedi, ortalık yine karıştı

AKP'li vekil İsmet İnönü'ye faşist dedi, ortalık yine karıştı
AKP'li Mehmet Metiner'in İsmet İnönü ile ilgili sözleri Meclis'te neredeyse kavga çıkarıyordu!

AKP Adıyaman Milletvekili Metiner'in, "Milli şef faşizmi" sözleri Meclis Genel Kurulu'nda tartışma yarattı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

AKP'li Mehmet Metiner'in, "Milli şef faşizmi" sözleri Meclis Genel Kurulu'nda tartışma yarattı. CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Metiner'in özür dilemesini istedi. Sözlerinde "tashih" yapmak için kürsüye çıkan Metiner CHP'lilerin tepkisi üzerine, "Sizin bu faşizminize asla teslim olmayacağız. Sizin iradeniz karşısında diz çökmeyeceğiz" dedi. Bu sözler üzerine Genel Kurul karıştı, "Sensin faşist", "Aynaya bak", "Hain" sözleri havada uçuştu.

İNÖNÜ’DEN NİYE RAHATSIZ OLUYORSUNUZ!

Meclis Genel Kurulu'nda uluslararası sözleşmeler üzerine yapılan görüşmeler sırasında CHP adına söz alan Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner konuşurken AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'in sataşmaları üzerine, "Niye rahatsız oluyorsunuz İnönü'den. Metiner buradaysan bunu Atatürk'e borçlusun" diye yanıt verdi.

ÜLKER TAHRAN AKP GRUBUNUN ÜSTÜNE YÜRDÜ!

Bu arada CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan yerinden kalkıp AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın yanına giderek AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Meniter'in bir önceki günkü Genel Kurul'daki sözlerini tutanaklardan gösterdi. Ünal da tutanakları Metiner'e gösterdi.

Öner'in konuşmasından sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Tarhan, Metiner'in Meclis Genel Kurulu'nun Salı günkü birleşiminde, "Seçimle iş başına gelip seçimle iş başından giden idarecilerimiz vardır ama Türkiye'nin geçmişinde tek adam yönetimi vardır, ebedî şef, millî şef faşizmi vardır, bugün demokrasi vardır, halk kimi isterse o iktidara geliyor" sözlerini okudu ve, "Özür dilemeyi adet haline getirdi" diyerek özür dilemesini istedi.

Meclis Başkanvekili Sadık Yakut daha önce CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin bu konuyla ilgili cevap verdiğini belirtti, ancak AKP Adıyaman Milletvekili Metiner'in de "tashih" talebi olması üzerine Metiner'e söz verdi.

CHP’LİLER METİNER’İN ÜSTÜNE YÜRÜDÜ!

Metiner kürsüye çıkarken CHP'li milletvekilleri de ayağa kalkıp tepki göstermeye başladı. Tepkilerin artması üzerine Metiner, "Sizin bu faşizminize asla teslim olmayacağız. Sizin iradeniz karşısında diz çökmeyeceğiz" dedi.

Metiner'in bu sözleri CHP'lilerin tepkisini daha arttırdı. CHP'li milletvekilleri ayağa kalkarak AKP grubuna yöneldi. Bu arada Meclis Başkanvekili Yakut birleşime ara verdi.

KAVGA KULİSEDE SIÇRADI!

AKP grubu ile CHP grubu arasındaki gerilim arada da sürdü. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, "Çok ayıp ediyorsun", "Özür dileyecek" diye bağırdı. Grup Başkanvekillerinin araya girmesiyle kavgaya dönüşmesi engellenen tartışmada, "Sensin faşist", "Aynaya bak", "Hain" sözleri havada uçuştu.

METİNER ÖZÜR DİLEDİ

Aranın ardından TBMM Başkanvekili Yakut, Metiner'e tekrar söz verdi. Metiner, Mecliste hiç kimsenin hakaret etmeye, birbirini faşistlikle suçlamaya hakkı olmadığını belirterek, ''Maksadımı aşan ifadelerimden dolayı eğer CHP gurubunu rahatsız ettiysem, bu konuya açıklık getirmek için söz istedim. Faşizm lafı ağır kaçmış ise bu sözümü geri alıyorum'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com