AKP'li vekil palalıyı savundu

AKP'li vekil palalıyı savundu
Çankırı Milletvekili AKP'li İdris Şahin göstericilere palayla saldıran kişiyi sağundu

AKP'li Şahin: “Oradaki esnafın hukuk çerçevesinde yapmış olduğu bir eylem”. Şahin sözlerine söyle devam etti “Özellikle de şu son günlerdeki yargıya intikal etmiş bir konuyla alakalı, oradaki esnafın içinde bulunduğu haleti ve ruhiyeyi en iyi anlaması gerekenler sizlersiniz. Şimdi, oradaki esnafın hukuk çerçevesinde yapmış olduğu bir eylemi yargıya da müdahale etmek suretiyle burada hükümete yansıtmak ve hükümetin sanki bu kişileri tutuklamadığı gibi bir söylem içerisine girmenin de haksızlık olduğuna inanıyorum”

MHP’DEN KINAMA

Bu sözler üzerine ayağa kalkan MHP Grup Başkanvekili Oktay Öztürk, “Bunu kınıyorum. Şiddeti meşrulaştıran, palayı meşrulaştıran vatandaşları birbirlerine tahrik etmek anlayışının bir tezahürü olduğunu düşünüyorum” dedi. Yeniden kürsüye gelen Şahin ise, “Yargıya intikal etmiş ve Anayasa’nın 138’inci maddesi çerçevesinde burada bir değerlendirme yapılamayacağı ortadadır. Onun haricinde asla ve asla kişilerin yapmış olduğu eylemlerin hukuka uygun olup olmadığını denetleme yetkisine bizler sahip değiliz” dedi. Vural ise, “Bakın, bu sözleri geri almayan bir düşünce, doğrudan doğruya o eylemi meşrulaştırıyor” diye tepkisini sürdürdü.

PALANIN ARKASINA DÜŞMÜŞ

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de Şahin’den özür veya düzeltme gelmediğini belirterek, “O evde zor zapt edilen yüzde 50’nin tezahürüdür bunlar zannediyorum. Sayın Başbakan ve onun arkadaşları bir palanın arkasına düşmüş, palalı bir demokrasiyi savunmaktadır. Kendilerini kınıyorum” dedi. Hamzaçebi, Şahin’in ayrıca yerinden laf atarak, “Düne kadar tutuklamanın istisna olması gerektiğini söylüyordunuz. Şimdi ne oldu?” dediğini söyledi.

VANDALİZMİN YAN ETKİSİ

CHP’nin önerisine karşı çıkan AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can da “Biber gazı, polise atılan taşların, esnafa atılan taşların, sokakları terörize etmenin, vandalizmin, darbeye zemin oluşturmanın, camiye saygısızlık etmenin yan etkisidir” dedi. CHP’nin önerisi AKP'lilerin oylarıyla reddedildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com