AKP'li vekil referandum tarihini açıkladı!

AKP'li vekil referandum tarihini açıkladı!
AKP Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Anayasa’nın değiştirilmesiyle ilgili samimiyet olması gerektiğini belirterek, bu samimiyeti diğer siyasi partilerde bulamadıklarını söyledi.
REFERANDUM İÇİN TARİH
 
Demir, Haziran ayında ya Meclis’i kapatmayacaklarını ya da kapatıp kısa süre sonra açacaklarını belirterek, " Öyle gözüküyor ki; Eylül, Ekim gibi yeni referandumla karşınızda olacağız" dedi.
 
Samsun’da vatandaşlarla bir araya gelen AKP Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Anayasa değişikliği çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Muhalefet partilerini samimi olmamakla eleştiren Demir, uzlaşma sağlanamazsa referanduma gidileceğini dile getirdi. Anadolu ve Kadıköy Mahallesi sakinleriyle Kadıköy Koruluğu’nda düzenledikleri bir kahvaltıyle bir araya gelen Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, makam ve mevkilerin bir sonunun olduğunu belirterek, "Sonu olmayan bir şey varsa, o da insanlarla iç içe olmak, birlik beraberlik içerisinde olmak, kardeşlik havasını beraber teneffüs etmek, gönül diyaloglarını kurabilmektir. Onun için bizi bir araya getiren İlkadım ilçe teşkilatı ve mahalle başkanlarına teşekkür ediyorum" dedi.
 
TBMM’de yeni bir anayasa değişikliği çalışmasının yürütüldüğünü ifade eden Demir, "Anayasanın değiştirilmesiyle ilgili samimiyet olması lazım. Bu samimiyeti diğer siyasi partilerde bulamadık. Sürekli zamanın uzatılmasını istediler. Her zaman da uzatılması için pay verdik ama maalesef netice alamadık. En son Nisan sonunda süre bitmişti. Son bir kez daha Haziran sonuna uzattık; bu çalışmalar sürsün, bitmezse AK Parti olarak kendi teklifimizi Meclis’e getirelim diye. Bu Haziran ayında ya Meclis’i kapatmayacağız ya da kapatıp kısa süre içerisinde açacağız. Öyle gözüküyor ki; Eylül, Ekim gibi yeni referandumla karşınızda olacağız" diye konuştu.
 
30 yıldan bu yana gelen bütün siyasi iktidarların, ’Bizi iktidar yaparsanız sizi bu Kenan Evren Anayasası’ndan kurtaracağız’ diye söz verdiğini dile getiren Cemal Yılmaz Demir, "Hiçbiri bunu başaramadı. AK Parti olarak geçtiğimiz yıllarda ’gelin bu darbe anayasasından ülkeyi kurtaralım’ dedik, fakat bütün muhalefet partileri tek bir safta yer alarak hayır cephesi oluşturdular. Buna rağmen milletimiz yüzde 58 oyla, Anayasa’nın değiştirilmesine teklif verdi. Bundan dolayı size özellikle teşekkür ettim, bütün bu engellemelere rağmen, 2002’de devraldığımız kötü tabloya rağmen bugün ülkemiz çok güzel bir ivme kazanmışsa bu milletimizin AK Parti’ye verdiği destek sayesinde olmuştur" dedi. (BCK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com