AKP'li vekil skandal açıklamayı savundu!

AKP'li vekil skandal açıklamayı savundu!
Sadık Yakut, karma eğitim ile ilgili sözleri için ’Karma eğitim olsun ama ayrı eğitim de olsun. Sözler doğru sözler, ama bilimsel anlamda tartışılması beni daha çok memnun edecektir’ dedi.

Dün yaptığı açıklamalar Başbakan Erdoğan'ın 'Bizim böyle bir programımız yok. Kendi kişisel görüşü, üzerinde konuşmaya gerek yok" diyerek tepki gösterdiği TBMM Başkanı Vekili Sadık Yakut, eğitimin ayrı ayrı yapılması gerektiğini ifade ederek, "Bunu söylerken 'Türkiye'de karma eğitim tamamen ortadan kaldırılsın' diye bir şey söylemiş değilim. Karma eğitim olsun ama ayrı eğitim de olsun. Sözler doğru sözler, ama bilimsel anlamda tartışılması beni daha çok memnun edecektir" dedi.
 
Yakut, "Kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum" açıklamasının ardından AA muhabirinin sorularını yanıtladı. 81 ilden gelen öğrenci temsilcileriyle gerçekleştirilen dünkü toplantıda bu açıklamasını yaptığını anımsatan Yakut, muhatabın öğrenciler olduğu için bunun gündeme geldiğini söyledi.
 
Yakut, tepkiler nedeniyle değil, başlangıçtan beri bu açıklamasının tamamen kendi fikri olduğunu belirtti. Yakut, TBMM Başkanvekili olarak fikrini söylediğini kaydederek, şu ana kadar Ak Parti'nin bir çalışmasının olmadığını, yasa teklifi verilmediğini vurguladı.
 
Bunu, fikir hürriyeti ve özgürlükler kapsamında düşünmek gerektiğini dile getiren Yakut, "Türkiye'de sayıları çok az olsa bile kız ve erkek okullarının ayrı olduğu, hem kendi okullarımız var hem de yabancı okullar var. Yabancı okullar, Türkiye'de kız ve erkek okullarını ayrı ayrı kurup, ayrı ayrı eğitim veriyorlar. Kendi ilim olan Kayseri'de Tavas Amerikan Erkek Koleji de bir erkek okuluydu" dedi.(MUE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com