AKP'li vekil spikeri çıldırttı

AKP'li vekil spikeri çıldırttı
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu Cnn spikerini çileden çıkardı

Günlerdir eylemcileri dinlemeyen, adeta onları yok sayan Başbakan'dan sonra benzer bir tavır da AKP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Programa telefonla katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ile Cnn spikeri Amanpour arasında gergin anlar yaşandı.

ABD'den yayın yapan CNN International televizyonunda deneyimli gazeteci Christiane Amapour'un dün akşamki konusu Gezi Parkı protestolarıydı.

Programa telefonla katılan Akp Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu ile Amanpour arasında gergin anlar yaşandı. Çavuşoğlu'nun durmaksızın konuşması üzerine Amanpour "Burada röportaj yapıyoruz bu sizin konuşmanız değil. Size soru sormama izin verin" diyerek çıkıştı.

Türkiye'den programı canlı takip eden izlyiciler aynı dakikalarda sosyal medyada bu olayı konuştu. Yaşanan olaya Twitter'da "Karşısındakini dinlememe Akp'nin genel huyu galiba" , "Böyle davranmayı genel başkanından mı öğrendin Çavuşoğlu?", "Aynı diktatör davranışlar, Tayyip de halkını dinlemiyor!" gibi yorumlarla tepki gösterildi.

Tartışmanın bir noktasında Amanpour'un "Taksim Meydanı'nda alışveriş merkezi yapılacak mı?" sorusuna Çavuşoğlu, "Kesinlikle öyle bir şey yok" yanıtını verdi.

Amanpour'un konukları arasında Çavuşoğlu'nun yanı sıra CNN İstanbul temsilcisi Ivan Watson, akademisyen Soli Özel ve oyuncu Memet Ali Alabora da vardı.

Özel, Amanpour'un alışveriş merkeziyle ilgili sorusuna, "Bunu Erdoğan kendisi söyledi, biz uydurmadık. Alışveriş merkezi ve rezidans olacak dedi. Ancak dünkü konuşmasında müze vs. seçeneklerden bahsetti. Nihayet alışveriş merkezi denklemden çıkmış gibi görünüyor" diye yanıt verdi. (MRE)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com