AKP’li vekil: T.C.’nin kaldırılma amacını anlamadım

AKP’li vekil: T.C.’nin kaldırılma amacını anlamadım
Adeta T.C. ibaresini “kaldıranların” kendi hükümetleri döneminde bunu kaldırma çabasında olduklarını unutmuşçasına tepki gösteren AKP Milletvekili İdris Bal, kurumlardan “T.C.” ibaresinin kaldırılmasının yanlış olduğunu ve “uygulamadan vazgeçilmesi gerekt

AKP Milletvekili İdris Bal, resmi kurumlardan Türkiye Cumhuriyeti (TC) ibaresinin kaldırılmasıyla ilgili, hükümeti eleştiren açıklamalarda bulundu.
 
Uygulamadan vaz geçilmesi gerektiğini savunan Bal, TC’nin kaldırılmasındaki amacı anlayamadığını savundu.
 
Adeta T.C. ibaresini “kaldıranların” kendi hükümetleri döneminde bunu kaldırma çabasında olduklarını unutmuşçasına tepki gösteren AKP’li vekil, “Bu gereksiz tartışmanın son bulması için uygulamadan vaz geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kaldırılmasındaki amaç nedir? Bilemiyorum. Aslında onu kaldıranlara sormak lazım diyorum” ifadelerini kullandı.
 
Kütahya’da yerel bir gazeteye açıklama yapan AKP’li vekil, TC’nin kurumlardan kaldırılmasına yönelik hükümetin başlattığı çalışmalarla ilgili olarak, “Zaten taşından toprağına her şeyin adı Türkiye Cumhuriyetidir, Türkiye Cumhuriyeti toprağıdır, Türkiye Cumhuriyeti kurumlarınındır” dedi.
 
T.C. ibaresinin kaldırılmasının, halkı rahatsız edici uygulamalar olduğunu ifade eden AKP’li Bal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Bakın tekrar ediyorum her ülkenin bir ismi vardır. Bizim ülkemizin ismi de Türkiye Cumhuriyetidir. Bunun da kısaltılması ‘T.C.’dir. Bu ne utanılacak bir şeydir ne de övünülecek bir şeydir. Bu bir gerçektir ama biz ülkemize, bayrağımızla, İstiklal Marşımızla övünüyoruz. Çünkü İstiklal Marşı ve bayrağımız; birliğimizi ve beraberliğimizi temsil eder, dolayısıyla bu tip konularla uğraşmanın birlik ve beraberliğimize yarar getirmeyeceğini tam tersine gereksiz tartışmalar çıkaracağını düşünüyorum” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com