AKP'li vekilden bomba PKK itirafı!

AKP'li vekilden bomba PKK itirafı!
AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu PKK çekilmeyi durdurmasına yönelik açıklamalarda bulundu.
AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu KCK'nın geri çekilme durdu açıklamasını değerlendirdi. Ensarioğlu'nun yaptığı açıklama itiraf gibi. "Fiili durumu resmileştirmişler. Zaten geri çekilmede başından beri isteksiz davrandılar. Kendilerine göre, bizim de tahmin ettiğimiz bazı gerekçeleri var. Zaten geri çekilme fiilen durmuştu, göstermelik bir çekilme yapılıyordu. 
 
Örgütün geri çekilme konusunda zaten çok isteği yoktu, sadece Öcalan'ın isteğini yerine getiriyormuş görüntüsü vermeye çalışıyorlardı. Öcalan'ın yaptığına karşı çıkamayackları için çekiliyormuş gibi yapıp çekilmediler." diyen Ensarioğlu sözlerini şu şekilde devam ettirdi: 
 
"Süreci PKK'ye bağlı olarak yürütmemek lazım, bu süreç, Türkiye'nin demokratikleşme sürecidir ve PKK'nin çekilmese, silahtan vazgeçmese bile bu süreci devam ettirmek lazım. İnsanların dağa çıkış sebebi veya PKK'nın şiddete meşruiyet gösterediği ne sebep varsa bu sebepleri ortadan kaldıracağız. Bir an evvel Kürt sorununun çözümü ve demokratikleşme için atılması gerekli adımlar var ama bunların zemini meşru siyasi demokratik zemindir ve bu zemin de Türkiye'de mevcuttur. Meclisin erken açılması gündemde, bu konuda gerekli çalışmalar yapılacak." (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com