AKP'li vekil'den Erdoğan'ı kızdıracak başörtüsü açıklması!

AKP'li vekil'den Erdoğan'ı kızdıracak başörtüsü açıklması!
AKP'li eski bakan, İzmir milletvekili Ertuğrul Günay'dan Erdoğan'ı kızdıracak başörtüsü açıklaması.
Gezi Parkı Eylemlerinde partisinin ve Erdoğan'ın tutumlarını sert bir dille eleştiren Ertuğrul Günay'dan Erdoğan'a başörtüsü eleştirisi geldi. Erdoğan'ın "Başörtüsü şu anda bizim dinimizin gereklerinden birisidir" açıklamasına Günay'dan tepki geldi.  Günay, Twitter’dan, "Baş örtmenin sade inançla açıklanması dini inanç sahibi, fakat başı açık olanları incitir. Bunun bireysel tercih olarak kabulü daha doğrudur" dedi.
 
Cumhuriyet Gazetesi'ne açıklmalarda bulunan Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay “Herkes başını istediği nedenle örtebilir. Bu bir özgürlük ve tercih meselesidir. Örtünme, inançtan olabilir, modadan olabilir, estetikten olabilir, çok başka nedenlerden olabilir. Ama beni ilgilendirmez. Bu tamamen kişisel bir tercihtir. Dini inanç gereği de örtünebilir. Ama bunu ben bilmek zorunda değilim. İnanç gereği örtündüğünüzü kimsenin bilmesi gerekmez. İnanç nedeniyle örtündüğünüzü ben bilmek zorunda değilim. Bunu açıklamamanız gerekir. Benim de bir inancım, bir bakış açım var ama bunu kimseye açıklamak zorunda değilim. Bunu kimsenin bilmesi gerekmez. Eğer siz, ‘Ben inancımdan dolayı örtünüyorum’ derseniz bu dayatmadır. AKP’de Meclis’te mütedeyyin olarak bilinen başı açık bir dolu kadın milletvekili var. Başka partilerden birçok başı örtülü olmayan kadın milletvekili var. Dinin gereği, inancın gereği örtündüğünüzü açıkladığınız zaman bu ilk önce onlar üzerinde bir baskıya dönüşür.” ifadelerini kullandı.
 
 
Edinilen bilgilere göre AKP'de diğer kadın milletvekillerine örtünmeleri yönünde baskı yapıldığı, yakın zamanda AKP'de diğre kadın milletvekillerinin de kapanmaya başlayacağı belirtiliyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com