AKP'li vekilden flaş kürtaj açıklaması

AKP'li vekilden flaş kürtaj açıklaması
AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, kürtaj konusunun gündemden kalktığını belirterek, "Bu konuda bir düzenleme Meclis’e gelmeyecek" dedi.
Canikli, Erdoğan’ın "Kürtaj cinayettir" sözüyle başlayan ve özellikle kadınlar tarafından tepki gören kürtaj meselesi hakkında Hürriyet’e konuştu. 
 
Canikli, kürtaj konusunun gündemden kalktığını belirterek, "Bu konuda bir düzenleme Meclis’e gelmeyecek" dedi. 
 
Terörle mücadeleye ilişkin açıklamalar da yapan Canikli, devlette de bu işin görüşmelerle çözülmeyeceği şeklinde bir algı oluşmaya başladığına vurgu yaparak, terörle mücadelede temel yöntemin silah olduğunu söyledi.
 
Sezaryen düzenlemesi
 
Bu arada AKP Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, "tıbbi zorunluluk bulunması halinde" doğumun sezaryen ameliyatla yaptırılabilmesi için yasa teklifi hazırladı. Teklife göre, "tıbbi zorunluluk bulunması halinde" doğum sezaryen ameliyatla yaptırılabilecek. Teklifte kürtaj ile bir bölümünün yer almaması dikkat çekti.

Bakan Akdağ geri adım yok dedi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ , ''Kürtaj konusunda detaylı çalışma yaptık. Konuyla ilgili raporu, Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'na sunacağız'' dedi.
 
Akdağ, Meclis'te gazetecilerin, kürtaj tartışmalarına ilişkin sorularını yanıtladı. Akdağ, ''Çalışmalarımızı tamamladık. Konuyla ilgili raporu Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'na sunacağız'' diye konuştu.
 
AKP'li Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin ''Kürtaj için düzenleme yapılmayacak'' yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Akdağ, Canikli'nin Meclis takvimi ile ilgili yorum yapmış olabileceğini söyledi. (NSK)
 
CNN Türk
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com