AKP'li vekilden skandal açıklama

AKP'li vekilden skandal açıklama
Ali İsmail Korkmaz'ın otopsi raporunun yayınlanmasına rağmen AKP'li Salih Koca "polis öldürdü diyenler ispat etsin" dedi.

AKP Eskişehir Milletvekili Salih koca, Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesi hakkında skandal bir açıklma yaptı. Salih Koca "Ali İsmail’in dövülerek öldürülmesine ilişkin herhangi bir kayda rastlanmadığını" söylerken,  "polis öldürdü diyenler ispat etsin" dedi. Ama Koca altı gün önce açıklanan otopsi raporunu unutmuştu.

Henüz kayda rastlanmamış!

Ali İsmail Korkmaz'ın katledilmesine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koca, devletin tüm resmi kurumlarının olayı ciddiyetle araştırdığını söylerken, devletin ciddiyetini sonrasında sarf ettiği sözlerle ortaya koydu.

Eskişehir yerel basınından İstikbal gazetesinde yer alan habere göre, Ali İsmail’in dövülerek öldürülmesine ilişkin herhangi bir kayda henüz rastlanmadığını ileri süren Koca, 6 gün önce açıklanan otopsi sonuçlarından haberinin olmadığını da göstermiş oldu.

"Olay ciddiyetle araştırılıyor. 40’a yakın CD ve mobese kayıtları da inceleme altında. Resmi kurumlar üzerine düşeni yapıyor" diyen Koca, Ali İsmail Korkmaz’ın kan sıvılaşması ile ilgili önemli bir ilaç kullandığını belirterek şu skandal ifadeleri kullandı:

"Bu tür hastalar göğüslerine hastalıklarını belirten yazılar yazarlar. Ali İsmail de o derece rahatsız ve çok önemli bir ilaç kullanıyordu. Bırakın darp edilmeyi, herhangi bir itiş kakış içerisinde bile bulunmaması gereken bir arkadaşımızdı. Gezi parkı olayları sırasında eylemlerin en önüne geçen bazı siyasi partiler bu çocuklarımızı olayların içine sokan zemini hazırladılar. Onların vicdanı sızlamalıdır."

Polis öldürdü diyenler ispat etsin

19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın polis dayağı ile öldürüldüğüne ilişkin iddialar ve ardından vali Güngör Azim Tuna’ya yönelik eleştirilere de değinen Milletvekili Koca, Korkmaz’ın polisin dayağı ile öldürüldüğüne ilişkin iddiaları ortaya atanların bunu ispatlaması gerektiğini söyledi. Benzer iddiaları mesnetsiz bulduğunu söyleyen Koca, kendisi gibi skandal açıklamalar yapan Eskişehir Valisi'ne de sahip çıktı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com