AKP'li vekilden şok açıklama!

AKP'li vekilden şok açıklama!
Öcalan'la görüşmeye asker izin vermedi!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, MİT'in geçmişte Öcalan ile görüşmek istediğini ancak Bursa Garnizon Komutanı'nın izin vermediğini söyledi. Şahin bunu 'sivilleşmeye' bağladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AKP Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı'nın düzenlediği eğitim ve değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, Adalet Bakanı olduğu sırada dönemin Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Emre Taner'in İmralı'da Abdullah Öcalan ile görüşme talebinde bulunarak, konu hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bilgilendirilmesini istediğini belirtti.

Şahin, ilk görüşmenin ardından yaklaşık 10 gün sonra Taner'in kendisini tekrar ziyaret ettiğinde, görüşmenin Bursa Garnizon Komutanı'nın izin vermemesi nedeniyle gerçekleşemediğini öğrendiğini anlattı.

Bu anısında sivil siyaset alanının nasıl daraldığını bizzat yaşadığını ifade eden Şahin, ''Artık şimdi geldiğimiz noktada Türkiye o Türkiye değil, artık sivil siyaset her meselesine sahiptir, her meselesini çözmek için milletin emanetine sahip çıkmaktadır'' dedi.

SİLAH BIRAKILSIN İSTEMİYORLAR

Şahin, Paris'te 3 PKK'lı kadının öldürülmesine ilişkin de "Birileri PKK terör örgütünün dağdan inmesini istemiyor, silah bırakmasını istemiyor. Bu hep öyle devam etsin istiyor ve aceleleri de var, daha ortada bir şey yok, daha işin başlangıcında, ama acele ediyorlar. Savaş yanlıları bu kadar acele ediyorken, barış yanlılarının daha fazla acele etmesi lazım'' şeklinde konuştu. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com