AKP'li vekilden şok Fenerbahçe açıklaması!

AKP'li vekilden şok Fenerbahçe açıklaması!
AKP'li vekil Fenerbahçe hakkında şok bir iddiada bulundu: CAS Fenerbahçe'nin cezasını onaylayacak!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve AKP Trabzon Milletvekili Faruk Özak Trabzon’da bayramlaşma törenine katıldı.
 
Törene katılan Özak önemli açıklamalarda bulunarak, şike sürecine değindi ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na açık uyarıda bulundu. Özak, CAS’ın Fenerbahçe’ye verilen cezayı onayacağını söyledi.
 
“CAS SEN ŞİKE YAPTIN DİYECEK”

Faruk Nafız Özak, şike sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı: “Kupa kupa kupa… Tamam, doğru kupa da evvela buna bakın. Bu yasal düzenlemeyi kim yaptı. AKP iktidarı yaptı. Bu olmasa bunu konuşabilecek miydin? Şimdi devam eden bir süreç var. ‘Sabredin’ dedik. Yargıtay süreci de var. UEFA dedi ki ‘Sen cezalısın. Avrupa’ya gelemezsin.’ CAS’a gidildi. CAS’ın vereceği cevap da şu olacak: Evet sen şike yaptın, Avrupa’ya gelemezsin. Kalıyor Türkiye’ye iş…”

‘TAYYİP BEY KUPAYI VERMEDİ DİYORLAR…’
 
Kulübün siyaset üstü olduğuna vurgu yapan Özak, “Tayyip Bey kupayı vermedi diyorlar. Bu yasayı biz yapmasaydık atı alan Üsküdar’ı geçerdi.Hukukun üstünlüğünü isteyen bir Başbakan var” dedi. Federasyonun yabancı antrenör getirirken hükümete sormadığını çünkü özerk olduğunu belirten Özak, şunları söyledi:

‘TRABZONSPOR BİR PARTİNİN KULÜBÜ DEĞİLDİR’
 
“Buradan size, bizi bekleyen bir tehlikeyi aktarmak istiyorum. Siyasiler kulübün emrindedir ama kulüp siyaset üstüdür. Katiyen siyasi bir konuşma yapmamalıdır. Bu bizim için bir tehlikedir. Çünkü şu anda ellerini ovuşturup bekleyen AKPli olmayanlar, Ha sen Başbakan’a bunu mu dedin, şunu mu dedin? Ben sana gösteririm, iki maç sonra yenil’ diyerek bizi beklemektedirler. Bir ağabeyleri olarak onlara söylüyorum; bu söylemi bırakın. Hangi partiden olursa olsun orası siyaset üstüdür. O söylemler Trabzonspor’a zarar verir, bizlere zarar verir. Trabzonspor bir partinin kulübü değildir.” (BCE)

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com