AKP'li vekilin oğlundan LYS skandalı!

AKP'li vekilin oğlundan LYS skandalı!
AKP'li vekilin oğlu LYS sınavında bir skandala imza attı!
AKP Şanlıurfa milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun oğlu Cenap, Hacettepe Üniversitesi’nde gireceği LYS sınavına başkasını soktu. Durumu farkeden sınav gözetmeni polis çağırarak olayı aydınlattı. Sınava giren A.Y. ile Eyüpoğlu gözaltına alındı.
 
16 Haziran'da yapılan LYS sınavında yapılan sahtekarlık Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yansıdı. AKP Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu’nun 18 çocuğundan biri olan 21 yaşındaki oğlu Cenap Eyyüpoğlu A.Y. ile anlaşarak LYS sınavına kendisi yerine girmesi için plan yaptılar. Plan ise şöyleydi sınav formununa AKP'li vekilin oğlunun bilgileri yazılırken forma A.Y.'nin fotografı yapıştırıldı. Form bu haliyle ÖSYM2nin başvuru bürosuna tesli edildi.Sınavın yapılacağı 16 Haziran sabahı AKP'li vekilin oğlu  A.Y. ile birlikte sınavın yapılacağı Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampusu'ne gitti.
 
Nufüs Cüzdanındaki fotografla formdaki fotograf farklı!
 
A.Y. üzerinde kendi fotografı olan formla sınav salonuna gidip oturdu. Soru kitapçığını ve cevap kağıdını alarak sınava başlayan A.Y.'den 20 dakika sonra nufüz cüzdanını isteyen sınav gözetmeni A.Y'nin telaşlandığını gördü. AKP'li vekilin oğlunun nufüs cüzdanını çıkaran A.Y'nin forumdaki fotografla nufüs cüzdanındaki fotografının farklı olduğu anlaşıldı. Sınav gözetmeni olayı direk solan başkanına anlattı.Salon başkanı da olayı polise aktardı.
 
“Oğlumu bir süreliğine size emanet ediyorum, ona göre”
 
Beysukent Polis Merkezi’nden gelen ekipler hem A.Y.’yi hem de “Beni kampusta bekliyor” dediği Cenap Eyyüpoğlu’nu gözaltına aldılar. Durumu öğrenen AKP Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, iddiaya göre polisi arayarak, “Oğlumu bir süreliğine size emanet ediyorum, ona göre” dedi. İfadeleri alınan iki genç adliyeye sevk edildi. Savcılıkta suçlamaları kabul eden Cenap Eyyüpoğlu ve A.Y., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Olay, tutanakla, ÖSYM’ye bildirildi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com