AKP'li vekiller Cemaate savaş açtı, Polis Kolejleri kapatılacak, İmam Hatip Liseliler komiser olacak. Emniyette cemaati bitirme raporunda bunlar yer aldı.

AKP'li vekiller Cemaate savaş açtı, Polis Kolejleri kapatılacak, İmam Hatip Liseliler komiser olacak. Emniyette cemaati bitirme raporunda bunlar yer aldı.
Başbakan Tayyip Erdoğan’a sunulan ve AKP içinde “Emniyet’te cemaati bitirme raporu” diye adlandırılan bir raporun olduğu ortaya çıktı.
AKP-Cemaat savaşının yeni olmadığı, Erdoğan'ın uzun süredir Cemaati bitirne planları yaptığı ortaya çıktı. Erdoğan'ın Cemaati bitirmek için dersanlerden önce, Emniyet içerisinde önemli yerlerde bulunan komserleri doğuya sürdüğü, MİT'e Cemaatçi işadamları fişlettiği bu işadamlarına ihale ve kredi verilmediği iddia edildi.
 
Cumhuriyet'ten Erdem Gül'de AKP-cemaat kavgasının dershane tartışmasının altında daha da sert bir şekilde emniyet-poliste yaşandığı ortaya çıktı. AKP içerisinde milletvekillerinin de Cemaati bitirmenin çok önce alınmış bir karar olduğu, emniyette cemaate yönelik “kaynak kurutma operasyonu” olarak adlandırılabilecek bir plan olduğu konuşuluyor.
 
AKP Hükümetinin, Cemaati Emniyet Müdürlüğünde bitirmek için Polis Kolejlerini kapatmak ya da belli bir süre dondurmak için düğmeye bastığı öğrenildi. Bu kapsamda Bursa Polis Koleji'nin geçen sene kapatıldığı, Ankara'da bulunan Polis Kolejine'de Bursa'daki öğrencilerin aktarıldığı gerekçesi ile öğrenci alınmadığı öğrenildi.
 
AKP’de Polis Koleji’ne öğrenci alımının durdurulacağı süre içinde kaynağın liselerden ve imam hatip liselerinden sağlanması yoluna gidileceği belirtiliyor. Böylece polis şefi adayı öğrenciler doğrudan yine dershanede olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın kontrolüyle bu okullara girmiş olacaklar.
 
AKP'de birçok milletvekilinin artık Cemaatin tamamen bitirilmesi, konusunda Erdoğan'a destek oldukları elirtildi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com