AKP'Lİ VEKİLLERE TEPKİ!..

AKP'Lİ VEKİLLERE TEPKİ!..
VATANDAŞLAR, AKP MİLLETVEKİLLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ. ÇÖKEN SİYANÜRLÜ BARAJLA İLGİLİ KÖYLÜLERİ BİLGİLENDİRMEK İÇİN KÖPRÜÖREN KÖYÜNE GİDEN AKP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ SONER AKSOY, ALKIŞ VE SLOGANLARLA PROTESTO EDİLDİ. MİLLETVEKİLİ AKSOY'UN ÜZERİNE YÜRÜYEN GENC

VATANDAŞLAR, AKP MİLLETVEKİLLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ. ÇÖKEN SİYANÜRLÜ BARAJLA İLGİLİ KÖYLÜLERİ BİLGİLENDİRMEK İÇİN KÖPRÜÖREN KÖYÜNE GİDEN AKP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ SONER AKSOY, ALKIŞ VE SLOGANLARLA PROTESTO EDİLDİ. MİLLETVEKİLİ AKSOY'UN ÜZERİNE YÜRÜYEN GENCİ VATANDAŞLAR YATIŞTIRDI. 88 YAŞINDAKİ KÖY SAKİNİ, 'BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM, YAŞAMAK İSTİYORUM' DİYE SLOGAN ATTI...
Kütahya'da gümüş üretimi yapan fabrikanın siyanürlü su barajındaki setin çökmesinin ardından fabrikaya yakın köy sakini vatandaşlara bilgi vermek için giden Vali Kenan Çiftçi ve AK Parti Kütahya Milletvekili Sonar Aksoy'a tepki gösterildi. Milletvekili Aksoy'un üzerine yürüyen bir genç, vatandaşların arama girmesiyle durduruldu.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve AK Parti Kütahya millvetvekilleri Soner Aksoy ve Hasan Fehmi Kinay ile bazı daire müdürleri, Aliköy beldesi ile Gümüş, Kızılcakaya, Dulkadir, Köprüören ve Karaağaç köylerini ziyaret ederek, siyanürlü barajla ilgili bildirlendirme toplantıları düzenlediler.
Kızılcakaya köyünün ardından Köprüören köyüne giden Vali Kenan Çiftçi ve beraberindeki heyet, önce köy meydanında toplanan vatandaşların tek tek elini sıkarak selamlaştı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 80'e yakın köy sakinine oturma bandının üzerine çıkarak açıklamalarda bulunan Vali Kenan Çiftçi, 'Çevre ve Orman Bakanımızın da katıldığı toplantılarda bazı kararlar aldık. Fabrikada üretim durdu. Baraj ve çevresinden her gün numuneler alınıyor. Fabrikanın başına bir vali yardımcısı ve 6 kişilik üst
kurul koyduk. Bunları 24 saat denetleyen 12 kişilik ayrı bir ekip de kurdum. Şu an itirbariyle sizin sularınızda insan veya hayvan hayatını etkileyen en ufak bir risk yok. Her gün numuneler inceleniyor, müsterih olun' dedi.
Vali Çiftçi'nin konuşmasından tatmin olmayan köy sakinleri, alkış ve sloganlarla protestoda bulundular. Bu arada, 88 yaşındaki bir vatandaş 'Ben ölmek istemiyorum. Yaşamak istiyorum' şeklinde slogan atarak, havaya zıpladı.
Bir vatandaş da 'Bizi konuşturmuyorlar. Bizi dinlemiyorlar. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil miyiz? Bizi uyutuyorsunuz. Biz fabrikanın tamamen kapanmasını istiyoruz' diye slogan attı.
Vali Kenan Çiftçi ve AK Parti Kütahya Milletvekili Sonar Aksoy, aracıyla köyden ayrılmak üzereyken bir genç, milletvekili Aksoy'un üzerine yürüdü. Aksoy ile 10 yaşındaki genç arasındaki gerginlik vatandaşların araya girmesiyle daha fazla büyümeden önlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com