AKP'li yöneticilerden CHP'li başkana ağır hakaretler!

AKP'li yöneticilerden CHP'li başkana ağır hakaretler!
AKP'li yöneticilerin ağızlarında salya akıyor.
Marmaris Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan AKP Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete, CHP Marmaris Gençlik Kolları Başkanı Erkan Üstün'e ağır hakaretlerde bulundu. Mete,  Erkan Üstün’ün Türk vatandaşı olmadığını ileri sürdü, sahte kimlik kullandığını savundu. Mete, basın toplantısında Erkan Üstün’e ait kişisel bilgileri paylaştı. Üstün’ün özel hayatıyla ilgili detaylı açıklama yapan Kadem Mete, CHP’li gencin ailesiyle ilgili ağza alınmayacak ağır sözler sarf etti.
 
 Kadem Mete, Erkan Üstün için “Türkiye Cumhuriyeti kayıtlarına göre, anne belli ama baba ortalarda yok. Baba belli değil” ifadelerini kullanan Mete "Cumhuriyeti’mi, Ata’mı anlatan insanları biraz incelerseniz, kendilerinin bu vatana sonradan geldiklerini, sonradan Türk vatandaşı olduklarını görürsünüz. Türk olmayanların bana Türklüğümü anlatması kanıma dokunuyor" dedi.
 
 CHP Marmaris Gençlik Kolları Başkanı Erkan Üstün'den iddialara yanıt gecikmedi. Üstün “Benim nüfus cüzdanım, ehliyetim, vergi kaydım, SGK belgem ve açık öğretimde okuduğuma dair okul belgelerim Türkiye Cumhuriyeti Devleti belgeleridir. Ben bu ülkede yaşıyorum ve yaşayacağım. İdari bir hatadan dondurulmuş olan nüfus kaydımdan yola çıkarak Kadem Mete’nin benim ve ailemin özelini hedef alan bu konuşmasını şiddetle kınıyorum. Beni neden hedef aldığını düşündüğüm zaman CHP Gençlik Kolu Başkanı olmamdan ve çalışmalarımdan dolayı olduğunu anlıyorum. Beni kişi olarak değil de siyaseten hedef alsaydı çok daha etik davranmış olurdu. Benim bu mağduriyetimle ilgili açmış olduğum dava süreci devam etmektedir. Kadem Mete mevkisi gereği önceki açıklaması için özür dilemesi gerekirken yine büyüklük göstermeyip daha da ağza alınmayacak ifadelerle belden aşağı vurmaya devam etmektedir. Benim özel hayatım üzerinden spekülasyon yaratmak ona ne kazandırmıştır? Bundan medet ummak nasıl bir vicdandır? Onu kendi vicdanı ile baş başa bırakıyorum” dedi.
 
 Kadem Mete’nin "anası belli babası belli değil"  sözlerine de tepki gösteren Üstün, "Bu şahsıma hakarettir, bütün annelerin ve bütün kadınların bu yaptığı hakaretten dolayı tepkisini göstereceğine inanıyorum. Benim annem de babam da bellidir, yazıklar olsun diyorum" şeklinde konuştu. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com