AKP'liler birbirini 'tokatladı'

AKP'liler birbirini 'tokatladı'
AKP'liler hem birbirini hem piyasayı 14 milyon lira zarara uğrattı

Odatv.com'un iddiasına göre beraberinde gıda sektöründe faaliyet gösteren AKP’li 10 işadamı da iflasın eşiğinde.

HELAL GIDA’NIN FATURASI 14 MİLYON LİRA

AKP’de son olarak 14 milyon liralık piyasa vurgunu şok etkisi yarattı. Aralarında AKP’li yöneticilerin bulunduğu bir grup gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalarını güçlendirmek için kurdukları havuz sistemiyle birbirlerine milyona yakın çekler kesti. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Başını İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan’ın çektiği “helal gıda” ittifakı çeklerin ödenmemesi sonucu birbirine girdi. AKP’li işadamları ve yandaşları çıkmaza girdi. Yaşanan patlağın ardından sektörde Muğla genelinde Fethiye ile ticari ilişkiler kesildi. AKP’li yöneticiler ise sırra kadem bastı. İttifak mağdurları ise peşlerine düştü.

"AKP İÇİNDE BİR TANE DÜRÜST ADAM GÖSTERİN"

Helal Gıda ittifakında 750 Bin TL’sini kaptıran isminin açıklanmasını istemeyen AKP’li “Biz bu işe inandık. Hepimiz gıda sektöründe faaliyet gösteren işadamlarıyız. Ancak şimdi perişan olduk. Şirketlerimiz batmak üzere. Bankalarla mücadele edemez hale geldik. Evlerimiz, arazilerimiz bankalar tehdidi altında. Partiyi kullanarak bizi perişan ettiler. Bu saatten sonra AKP içinde bir tane dürüst adam gösterin inanmam artık” diyerek isyan etti.

FİŞLEME SKANDALININ DA MİMARLARI

AKP logolu kahveleri dağıtan ilçe yöneticileri, kadın kollarına üye olan genellikle de iş için sıra bekleyen kadınları kahve dağıtımında görevlendiriyordu. Odatv kahveli açılımda fişleme skandalını haber yapmış, işe girmek için AKP’ye üye olduğunu belirten N.K “artık zoruma gidiyor. İş için söz verdiler ama bizlere kapı kapı kahve dağıttırıp propaganda yaptırıyorlar” diyerek tepki göstermişti. AKP’lilerin başlattığı kahveli açılımda vatandaşlara dağıtılan kahvelerin istatistiği tutuluyor, mahallelerde kurulan stantlarda oturdukları mahalleden kapı numaralarına kadar vatandaşları fişliyorlardı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com