'AKP'liler oyunu CHP'ye verecek!'

'AKP'liler oyunu CHP'ye verecek!'
Radikal yazarı birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.
Gerçekgündem'e konuşan Radikal Gazetesi yazarı Koray Çalışkan birbirinden Çarpıcı açıklamalar yaptı. Bazı AKP'li arkadaşlarının CHP'ye oy vereceğini söyleyen Çalışkan "Yerel seçimde oyumu CHP adayına vereceğim. Yalnızca ben değil, çevremde ayağı yere basan bütün solcu, sosyal demokrat, liberal, çevreci ya da laik sağcı tanıdıklarım, hatta bazı AKP'li arkadaşlarım da aynı şeyi yapacak.
 
Yerel seçim Türkiye demokrasisi için önemli bir fırsat. AKP başarısızlıktan hezeyana, savuluştan kendini kandırmaya koşuyor. Parklara AVM yapmaya kalkan, bunu da büyük bir küstahlıkla savunan bir zihniyet önce halkın desteğini kaybeder. Bu yüzden yerel seçimler yorgun AKP’nin İstanbul’u kaybedeceği seçimler olacak. Bugün “kaybetmeleri imkansız” diyenler, 1 Nisan’da uyandıklarında klavyelerine yüklenip, “ben demiştim, böyle giderse kaybedersiniz diye yazmıştım” diyecek." dedi.
 
Mustafa Sarıgül İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak!
 
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını ifade eden Çalışkan " Böyle dönüşümlerden önce hep benzer bir hava eser. O andan önce herkes neden olmayacağını, değişimden sonra da olması gerektiğini söyler. Mesele değişim vakti geldiğinde burnunuzun o kokuyu almasıdır. İstanbul’un Kadir Topbaş’tan sonraki belediye başkanı Mustafa Sarıgül olacak. Herkesin bu gerçeğe alışması lazım. Kavga ve gürültünün bittiği ve Türkiye siyasetinde bütün kartların yeniden karıldığı gün o gün olacak." dedi. (BCE)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com