‘AKP’liler Twitter’ı kullanmasın’

‘AKP’liler Twitter’ı kullanmasın’
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan'ın, Twitter açılmasından sonra yaptığı açıklamalar için şunları söyledi;

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “Tayyip Erdoğan özgürlüklere hukuka tahammülü ve saygısı olmadığını bugünkü açıklamalarıyla bir kez daha ortaya koymuştur. Bu açıklamadan sonra AKP’lilere düşen görev, siyasi ve ahlaki olarak“gayrimilliö sosyal medya platformu Twitter’ı kullanmamalarıdır” dedi.
Tanrıkulu, “Twitter, Tayyip Erdoğan’ın 20 Mart tarihindeki ‘Twitter-mivitter, hepsini kapatacağız’ şeklindeki, ifade özgürlüğü bakımından kabul edilemez olan açıklamasından saatler sonra TİB tarafından yetki gaspı da yapılarak dayanaksız bir biçimde kapatılmıştır.
Bunun üzerine Ankara 15. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Ancak niteliği gereği hemen uygulanması gereken bu karar TİB tarafından savsaklanarak uygulanmamıştır. Tarafımızdan 24 ve 25 Mart tarihlerinde Anayasa Mahkemesi’ne iç hukuk yollarının etkisiz olduğu gerekçesiyle bireysel başvuruda bulunulmuştur” dedi. (SBK)

Sözcü

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com